EP u atletici

Hrvatska atletska reprezentacija pretposljednja na drugoligaškom Ekipnom prvenstvu Europe u Staroj Zagori

Ivana Vaupotić

Marino Bloudek/Foto PIXSELL

Najuspješnije su bile Mađarska s 255 bodova, Danska s 245.50 bodova i Slovenija s 233 boda, koje će se iduće sezone natjecati u Prvoj ligi

RIJEKA Hrvatska atletska reprezentacija zauzela je pretposljednje, osmo mjesto na Ekipnom prvenstvu Europe, Druga liga, domaćin kojega je bila Stara Zagora, sakupivši 174 boda. Tri najslabije plasirane reprezentacije trebale bi ispasti u najniži rang natjecanja, no još prije početka natjecanja ispali su Izrael i Austrija, koji u Bugarskoj nisu nastupili zbog problema s koronavirusom, kao i Rusija, koja zbog dopinškog skandala i dalje ne smije nastupati na međunarodnim natjecanjima. Najuspješnije su bile Mađarska s 255 bodova, Danska s 245.50 bodova i Slovenija s 233 boda, koje će se iduće sezone natjecati u Prvoj ligi.

Hrvatska je u Staroj Zagori ostvarila dvije pobjede, Marija Tolj slavila je u bacanju diska (58,78), dok je Maja Pačarić bila najbrža u utrci na 1.500 metara istrčavši pritom svoj najbolji rezultat sezone (4:23.68). Marija Tolj osvojila je i drugo mjesto u bacanju kugle (15,60), na drugu stepenicu pobjedničkog postolja stala je i Bojana Bjeljac u utrci na 3.000 metara s osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj (9:10.65), dok je na 5.000 metara osvojila treće mjesto (16:05.10). Dominik Škorjanc, Jakov Vuković, Marko Orešković i Mateo Ružić osvojili su drugo mjesto u štafeti 4×400 metara (3:09.47). Hrvatski atletičari osvojili su još dva treća mjesta, Ivana Lončarek u utrci na 100 prepone (13.43) te Martin Marković u bacanju diska (62,75).

Svoje predstavnike u hrvatskoj reprezentaciji imala je i Primorsko-goranska županija. Atletičar Kvarnera Marino Bloudek zauzeo je peto mjesto u utrci na 800 metara istrčavši pritom svoju najbržu utrku sezone (1:50.40), dok je njegova klupska kolegica Nicole Milić zauzela šesto mjesto u štafeti 4×400 metara u kojoj je trčala zajedno s Tajanom Židov, Ninom Vuković i Veronikom Drljačić (3:41.38). Atletičar Krka Fran Bonifačić bio je šesti u skoku udalj (7,08) te osmi u utrci na 110 metara prepone (14.97).