
Donlad Trump i Sean O'Malley/Foto REUTERS
Kayla Harrison također je pobijedila gušenjem Julianu Pena i osvojila krunu u ženskoj UFC bantam kategoriji
povezane vijesti
NEWARK Gruzijac Merab Dvališvili ostvario je pobjedu u drugoj rundi gušenjem nad Seanom O’Malleyjem i tako zadržao svoj naslov prvaka bantam kategorije na UFC-u 316 u subotu, a Kayla Harrison također je pobijedila gušenjem Julianu Pena i osvojila krunu u ženskoj UFC bantam kategoriji.
Dok je predsjednik Donald Trump sjedio uz kavez u Prudential Centru u Newarku, u državi New Jersey, Dvališvili je krenuo u obranu titule koju je osvojio upravo od O’Malleyja. O’Malley se dobro branio od agresivnog ofenzivnog hrvanja svog protivnika, ali je na kraju srušen u obje runde, a Dvališvili je završio borbu koristeći svoj snažni pritisak odozgo kako bi osigurao gušenje u 4:42 minuta u drugoj rundi.
“Na vrhu sam svijeta. Svjetski sam prvak, a dolazim ni iz čega. Jako sam zahvalan što sam inspirirao toliko mladih generacija da pokažu moj primjer“, rekao je 34-godišnji Dvališvili u intervjuu nakon borbe. “To je samo posao – svaki dan, ponavljam, trening. Znate, broj jedan za mene je samo probuditi se, trenirati, a nakon toga se mogu družiti, uživati s prijateljima, ići u crkvu, tražiti ženu ili što god želim raditi“, objasnio je.

Foto REUTERS
Dvostruka olimpijska prvakinja u judu Harrison iskoristila je svoje vrhunsko znanje u parteru kako bi dominirala nad Penom, izvevši kimura gušenje pet sekundi prije kraja druge runde.
U svom pobjedničkom govoru, Harrison je pozvala umirovljenu brazilsku bivšu prvakinju u dvije kategorije Amandu Nunes, pozvavši je u kavez gdje su se njih dvije složile da će se suočiti u budućoj borbi. Nunes se nije borila otkako je pobijedila Irene Aldanu u lipnju 2023.