Australian Open

Grk Stefanos Tsitsipas ušao u polufinale Australian Opena, čeka pobjednika susreta Medvjedeva i Auger-Aliassiema

Stefanos Tsitsipas/Foto REUTERS

Četvrti tenisač svijeta bio je bolji od Talijana Jannika Sinnera

MELBOURNE  Četvrti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas u srijedu se plasirao u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu svladao Talijana Jannika Sinnera sa 6-3, 6-4, 6-2.

Prvi set dobio je nakon breaka u drugom gemu. U drugom mu je opet bio dovoljan jedan break kod rezultata 1-1, a u trećem je dva puta oduzeo servis Sinneru i nakon sat i 56 minuta plasirao se u svoje treće polufinale na Grand Slam turniru u Melbourneu. Bio je u polufinalu i 2019. te  2021. godine.

Tsitsipas tijekom meča nije pružio niti jednu priliku za break svom protivniku, a iskoristio je sve četiri šanse za obrat.

U polufinalu će igrati protiv pobjednika susreta između drugog tenisača svijeta Rusa Daniila Medvjedeva i Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea.