Nedjelja, 6. srpanj 2025

  • Osmrtnice
    1. Pregledaj osmrtnice
    2. Predaj osmrtnicu
  • Oglašavanje/Marketing
  • NL online i pretplata

Naslovnica
Novosti
Rijeka & Regija
Sport
Life
Mozaik
Multimedija
Ostalo
  1. Hrvatska
  2. Crna kronika
  3. Gospodarstvo
  4. Svijet
  5. Komentari
  1. Rijeka
  2. Opatija
  3. Otoci
  4. Novi Vinodolski & Crikvenica
  5. Gorski Kotar
  6. Lika & Senj
  1. NK Rijeka
  2. Nogomet
  3. Košarka
  4. Rukomet
  5. Ostali sportovi
  1. Moda
  2. Zdravlje
  3. Ljepota
  4. Gastro
  5. Zelena nit
  6. Feelgood
  1. Showbizz
  2. Šta da?
  3. Glazba
  4. Film
  5. TV
  1. Kultura
  2. Auto moto
  3. Sci-tech
  4. Promo
  5. More
  6. Novi List TV

Naslovnica
Novosti
  • Početna
  • Hrvatska
  • Crna kronika
  • Gospodarstvo
  • Svijet
  • Komentari
Rijeka & Regija
  • Početna
  • Rijeka
  • Opatija
  • Otoci
  • Novi Vinodolski & Crikvenica
  • Gorski Kotar
  • Lika & Senj
Sport
  • Početna
  • NK Rijeka
  • Nogomet
  • Košarka
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
Life
  • Početna
  • Moda
  • Zdravlje
  • Ljepota
  • Gastro
  • Zelena nit
  • Feelgood
Mozaik
  • Početna
  • Showbizz
  • Šta da?
  • Glazba
  • Film
  • TV
Multimedija
Ostalo
  • Početna
  • Kultura
  • Auto moto
  • Sci-tech
  • Promo
  • More
  • Novi List TV
  • Pregledaj osmrtnice
  • Predaj osmrtnicu
  • Oglašavanje/Marketing
  • NL online i pretplata

CRO Race

FOTO Danac Tobias Lund Andresen pobjednik kraljevske etape od Krka do Labina

Zlatko Horvat

04. listopad 2024 17:05

Kopirali ste poveznicu članka!

Start u gradu Krku/M. TRINAJSTIĆ

Start u gradu Krku/M. TRINAJSTIĆ

Nositelj bijele majice najboljeg mladog vozača u sprintu po kockima prema Starom Labinu nadmašio je Talijana Edoarda Zambaninija (Bahrein Victorious) i Norvežanina Odda Christiana Eikinga (Uno-X)

povezane vijesti

  • U Krku predstavljeno jubilarno izdanje međunarodne biciklističke utrke CRO Race
  • Amerikanac Brandon McNulty pobjednik CRO Racea! “Utrka je sjajna, ali nismo imali sreće s vremenskim uvjetima”
  • Kristoff stigao do druge etapne pobjede, Norvežanin juri prema stotoj pobjedi u karijeri


LABIN  Danac Tobias Lund Andresen (Team dsm-firmenich PostNL) pobjednik je četvrte etape devetog izdanja CRO Racea, kraljevske etape vožene od Krka do Labina duge 160,5 kilometara uz 3.100 metara visinske razlike uspona. Andresen, nositelj bijele majice najboljeg mladog vozača, u sprintu po kockima prema Starom gradu nadmašio je Talijana Edoarda Zambaninija (Bahrein Victorious) i Norvežanina Odda Christiana Eikinga (Uno-X) kada je izgledalo da će Bahrein Victorious ostvariti dvostruku pobjedu. No, Andresen je u posljednjim metrima prestigao Zambaninija, prije toga i Britanca Freda Wrighta.


– Ovo je nevjerojatno. Nisam očekivao pobjedu, ali moja je momčad vjerovala u mene i izvukla na usponu. Nikada ne bih došao do pobjede bez moje momčadi. Ovo je možda naljepši dan u mojem životu. Znao sam kakva je etapa od lani, fizički sam se odlično osjećao. Ukupni poredak? McNulty je nedostižan nakon treće etape, ali bilo bi lijepo naći se na postolju. Do sada nisam nikad bio ni među prvih dvadeset u ukupnom poretku višednevnih utrka – kaže Tobias Lund Andresen, koji za vrijeme utrke nije mogao uživati u pejzažima.


– To radim samo kad se vozim u autobusu. Lijepo je… – dodao je 22-godišnji Andresen, kojem je peta pobjeda u mladoj karijeri, peta ove sezone. Andresen je skočio s trećeg na drugo mjesto u ukupnom poretku s 22 sekunde zaostatka za Amerikancem Brandonom McNultyjem (UAE Emirates). Treći je Talijan Edoardo Zambanini (Bahrein Victorious) s 28 sekundi zaostatka.


Petorka




Poslije starta u gradu Krku, prije sprinterskog prolaznog cilja u Malinskoj odvojila se petorka u kojoj su bili Australac Robert Stannard, Irac Ryan Mullen, Norvežanin Andreas Leknessund, Španjolac Hugo Aznar i Nozozemac Tim Marsman. U ranoj fazi etape pokušao je pobjeći i Fran Miholjević, ali nije uspio.


S obzirom na to da je 26-godišnji Stannard, odnedavno vozač Bahrein Victoriusa, s kojim ima ugovor i za iduću godinu, imao 1:26 minuta zaostatka za crvenom majicom, Amerikancem Brendanom McNultyjem, a bjegunci su nakon 60 kilometara etape imali gotovo četiri minute prednosti, značilo je to da je Stannard preuzeo virtualno vodstvo. U pozadini je momčad UAE Emirates stoga vukla peloton kako bi u crvenoj majici zadržala McNultyja.


Prednost od četiri minute zadržala se do izlaza s riječke zaobilaznice, kada se skrenulo prema kišnom Viškovu. Vozače je tek čekala najteža dionica, uspon do Poklona na Učki dug 11,7 kilometara s prosjekom uspona od šest posto, na kojem se zaostatak pelotona počeo topiti.


Poklon


Prije Veprinca petorka je postala trio, otpali su Tim Marsman i Ryan Muller. Igor Arrieta, drugi u cilju u Opatiji dan ranije, vukao je peloton prema Poklonu zbog McNultyja, a njegov ritam uspjelo je pratiti dvadesetak vozača.


Robert Stannard prvi je stigao do brdskog cilja na Poklonu, dok je na spustu s Učke pao Filippo Ganna, svjetski viceprvak i osvajač olimpijskog srebra iz Pariza u kronometru (INEOS Grenadiers), koji je morao odustati.


Hugo Aznar je odustao od bijega i pričekao s 26-godišnjim McNultyjem četrdesetak kilometara prije cilja, kada su bjegunci imali još 30 sekundi prednosti. U završnom dijelu etape vozačima je zasjalo i sunce, a s McNultyjem je u pelotonu bio i Fran Miholjević. Neki koji su zaostali na uponu na Učku, uspjeli su dostići glavnu skupinu.


Bjegunci Robert Stannard i Andreas Leknessund uhvaćeni su 23 kilometra prije sprinterskog cilja, koji je pripao Britancu Fredu Wrightu. Na prvom usponu po kockicama u Stari grad, 11 kilometara prije cilja, iskočio je Austrijanac Alexander Hajek (Red Bull – BORA – hansgrohe), ali nije uspio pobjeći. Probao je i Britanac Ben Turner (INEOS Grenadiers), deseti u ukupnom poretku, koji je držao stotinjak metara prednosti pet kilometara prije cilja. Uhvaćen je 1.900 metara prije završnog sprinta, koji je bio u znaku mladog Danca.


Fran Miholjević se sjajno držao i uvijek je bio blizu McNultyja, u jednom trenutku je vukao svoju momčad, a na kraju je u cilj ušao kao 27. s 1:21 minutom zaostatka.


U subotu se vozi ravničarska etapa od Ozlja preko Josipdola do Karlovca, duga 167 kilometara. Očekuje se kiša, a mogući su i problemi zbog visokog vodostaja rijeka, pogotovo Kupe.


 


 


Semafor

Rezultati 4. etape: 1. Tobias Lund Andresen (Dan, Team dsm-firmenich PostNL) 3:58.38, 2. Edoardo Zambanini (Ita, Bahrein Victorious) isto vrijeme, 3. Odd Christian Eiking (Nor, Uno-X) 0:03, 4. Fred Wright (VB, Bahrein Victorious) 0:03, 5. Pablo Castrillo (Kern Pharma) 0:03, 6. Pier Andree Ote (Kan, Israel – Premier Tech) 0:03, 27. Fran Miholjević (Hrv, Bahrein Victorious) 1:27, 72. Nicolas Gojković (Adria Mobil) 36:06, 83. Victor Potočki (Hrv, Ljubljana Gusto Santic) 39:04, 112. Ian Peran (Hrv, Ljubljana Gusto Santic) 40:59 minuta zaostatka.


Ukupni poredak: 1. Brandon McNulty (SAD, UAE Emirates) 11:55.2, 2. Tobias Lund Andresen (Dan, dsm-firmenich PostNL) 0:22, 3. Edoardo Zambanini (Ita, Bahrein Victorious) 0:28, 4. Fred Wright (VB; Bahrein Victorious) 0:30, 5. Anders Foldager (Dan, Jayco AlUla) 0:36, 6. Pablo Castrillo (Špa, Kern Pharma) 0:37 sekundi zaostatka.

 


 


Dječja utrka

Katarina Pavlović, učenica OŠ Matija Vlačić, te Martin Prskalo u kategoriji do 9 i 10 godina, kao i Zara Alagić, učenica OŠ Ivo Lola Ribar, te Rikardo Brenčić iz OŠ Matije Vlačića u kategoriji od 11 i 12 godina pobjednici su labinskog KIDS CRO Racea. Oni su, u konkurenciji gotovo sto djevojčica i dječaka, bili najbrži u vožnji na trenažerima te će se naći na sutrašnjem finalu u Zagrebu.

 


 


 


  • Cro Race
Lidl
Lidl
Lidl
Lidl
Lidl
Lidl
Lidl
Lidl

više vijesti

Željan i Fran Bonifačić/V. KARUZA

Pripreme za četvrto izdanje mitinga »Jump2Krk« u punom jeku, stižu i Amerikanci

Odbojkašice Gornje Vežice ostvarile su povijesni uspjeh: “Nismo ciljali prvo mjesto…”

Mauro Ivan Čubranić/V. KARUZA

Talentirani riječki sportaši i ovoga ljeta su bili prisiljeni napustiti rodni grad u potrazi za sportskim napretkom

Beatrice Chebet/Foto REUTERS

Na mitingu u Eugeneu oborena dva svjetska rekorda, Sandra Elkasević treća s najboljim rezultatom sezone

Foto REUTERS

Marin Čilić je u osmini finala Wimbledona prvi put nakon 2017. godine!

Emma Navarro/Foto REUTERS

Prošlogodišnja pobjednica Wimbledona se oprostila u trećem kolu. Bolja je bila Emma Navarro

Foto REUTERS

Jasper Philipsen pobjednik prve etape Tour de Francea

Foto REUTERS

VN Velike Britanije: Verstappen ostvario 44. “pole position” u karijeri

Jannik Sinner/Foto REUTERS

Sinner uvjerljiv u trećem kolu Wimbledona, kraj za Ribakinu

Foto PIXSELL

Obje hrvatske posade u finalu prestižne veslačke regate

U Crikvenici je počeo međunarodni turnir u odbojci na pijesku, nastupaju odbojkaši iz sedam zemalja

Samir Barać, Aramis Naglić i Vanja Smokvina/N. BLAGOJEVIĆ

Na Pravnom fakultetu u Rijeci raspravlja se o sportskom pravu, politikama u sportu i sportskoj diplomaciji

  • pročitajte e-novine
  • pretplatite se
  • marketing

Redakcija

e-mail: [email protected]

telefon: +385 51 650 011

Portal

e-mail: [email protected]

telefon: +385 51 444 334

Pretplata

e-mail: [email protected]

telefon: :+385 51 650 043

Marketing

web: marketing.novilist.hr

e-mail: [email protected]

telefon: :+385 51 650 088

Tiskara

web: tiskara.novilist.hr

e-mail: [email protected]

telefon: :+385 51 650 024

  • Copyright © 2020. Novi list
  • Kontakt
  • Politika privatnosti
  • Politika kolačića
  • Zahtjev za pristup informacijama
  • Impressum