Svjetski skijaški kup

Filip Zubčić osmi u Saalbachu i treći u ukupnom poretku veleslaloma

Filip Zubčić/Foto REUTERS

Najveće iznenađenje je odustajanje do danas nepobjedivog Maca Odermatta, koji je već odranije postao ukupni pobjednik i ove discipline i Svjetskog kupa, a u Saalbachu je ganjao 13. uzastopnu pobjedu u veleslalomu

SAALBACH Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je osmo mjesto na zadnjem veleslalomu u sezoni Svjetskog kupa u austrijskom Saalbachu, a u ukupnom poretku veleslaloma Zagrepčanin je treći.

Zubčić je nakon prve vožnje bio četvrti, ali je potom na zasoljenom i mekanom snijegu u drugom laufu pokvario plasman i osvojio osmo mjesto. Filip je u ovu utrku ušao s dva boda više od Švicarca Loisa Meillarda na drugom mjestu, a Meillard je pobijedio ispred Andorca Joana Verdua (+0.71) i Švicarca Thomasa Tumlera (+0.79).

Najveće iznenađenje je odustajanje do danas nepobjedivog Maca Odermatta, koji je već odranije postao ukupni pobjednik i ove discipline i Svjetskog kupa, a u Saalbachu je ganjao 13. uzastopnu pobjedu u veleslalomu. No, u drugoj vožnji je Švicarac na početku staze pogriješio i otklizao, pa je rekord Ingemara Stenmarka od 14 pobjeda u nizu u jednoj disciplini zasad ostao siguran.

U veleslalomu je Zubčić konačno treći s 402 boda, a ukupno je s 476 bodova na desetoj poziciji, ali nije uspio prijeći 500 bodova i osigurati nastup u sutrašnjem slalomu.

1. Loic Meillard (ŠVI)         2:36,27       1:17,89 1:18,38
 2. Joan Verdu (AND)            2:36,98 +0,71 1:19,21 1:17,77
 3. Thomas Tumler (ŠVI)         2:37,06 +0,79 1:19,68 1:17,38
 4. Stefan Brennsteiner (AUT)   2:37,47 +1,20 1:19,99 1:17,48
 5. Henrik Kristoffersen (NOR)  2:37,55 +1,28 1:19,73 1:17,82
 6. Gino Caviezel (ŠVI)         2:37,58 +1,31 1:19,66 1:17,92
  . Timon Haugan (NOR)          2:37,58 +1,31 1:20,79 1:16,79
 8. Filip Zubčić (CRO)          2:37,62 +1,35 1:19,10 1:18,52