Vaterpolo

Dubrovački Jug i splitski Jadran odigrali neodlučeno, Primorje EB i dalje na vrhu ljestvice

Foto Facebook VK Jug Adriatic osiguranje

Jug Adriatic osiguranje - Jadran Split 10-10 (3-4, 5-3, 2-2, 0-1)

U odgođenoj utakmici 3. kola Prvenstva Hrvatske za vaterpoliste Jug Adriatic osiguranje i splitki Jadran odigrali su neodlučeno 10-10 (3-4, 5-3, 2-2, 0-1).

U izjednačenom dvoboju nijedna momčad nije uspjela stvoriti više od dva pogotka prednosti. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 2-0, ali su Dubrovčani brzo uhvatili priključak.

Jug je i na poluvremenu i na kraju treće četvrtine imao jedan pogodak prednosti (8-7 i 10-9), ali je domaćin u zadnjih osam minuta ostao bez pogotka. Splićani su postigli jedan i tako odnijeli bod iz Gruža.

Po dva pogotka za Jug postigli su Franko Lazić, Filip Kržić i Konstantinos Kakaris, a Toni Popadić je imao četiri obranjena od 14 udaraca Splićana. Strijelce Jadrana je sa pet golova predvodio Jerko Marinić Kragić, a Ivan Marcelić je zaustavio šest od 16 šutova Dubrovčana.

Nakon nepotpuna četiri kola u vodstvu je riječko Primorje EB s maksimalnih 12 bodova, a Jadran i Jug AO imaju po 10. Zarebačka Mladost je četvrta sa devet bodova.