Australian Open

Donna Vekić pobjedom nad Estonkom Kanepi izborila prolaz u osminu finala turnira u Melbourneu

Donna Vekić/Foto REUTERS

Hrvatska tenisačica za prolaz u četvrtfinale igrat će protiv Amerikanke Jennifer Brady

MELBOURNE  Donna Vekić plasirala se u osminu finala Australian Opena. Hrvatska tenisača svladala je Estonku Kaije Kanepi – 5:7, 7:6 (2), 6:4. Put do pobjede nije bio nimalo jednostavan. Vekićka je izgubila prvi set, a u drugom je spasila meč loptu nakon vodstva Estonke 3:0 u setovima. Uspjela je Donna set odvesti u tie-break kojega je dobila 7:2.

Niti u trećem setu nije sve išlo glatko. Osječanka je dvaput imala break prednosti, ali je sve prokockala pa je na kraju kod vodstva 5:4 uzela set na servis Kanepi za prolaz u osminu finala gdje je čeka Amerikanka Jennifer Brady.

Osječanka je protiv Amerikanke Jennifer Brady igrala samo jednom, 2018. na turniru sa zemljanom podlogom u Rimu, gdje ju je pobijedila u tri seta (3-6, 6-3, 6-1). Brady je ulaskom u osminu finala izjednačila svoj najbolji rezultat u Melbourneu, koji je ostvarila u debiju 2017. Amerikanka je najbolji rezultat ostvarila na Grand Slam turnirima ostvarila na prošlogodišnjem US Openu, gdje je došla čak do polufinala.