WTA Adelaide

Ana Konjuh se plasirala u drugo kolo WTA turnira u Adelaideu, svladala je Australku Dariju Saville

Ana Konjuh/Foto REUTERS

Hrvatska tenisačica će u drugom kolu igrati protiv 6. nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove

ADELAIDE Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Adelaideu pobijedivši u prvom kolu Australku Dariju Saville sa 6-2, 7-6 (4).

Konjuh je u meč krenula odlično, povela sa 4-1 uz dva ‘breaka’ i za 33 minute osvojila prvi set. U drugom setu je 27-godišnja Australka, otprije poznata pod djevojačkim prezimenom Gavrilova, povela sa 4-1, ali samo uz jedan ‘break’ prednosti, na što je Dubrovčanka odgovorila nizom od tri gema za izjednačenje na 4-4.

Kako do kraja seta više nije bilo ‘breakova’, odluka je pala u ‘tie-breaku’ u kojem je Konjuh kod 6-4 došla do prve meč-lopte koju je i pretvorila u pobjedu.

Hrvatska tenisačica će u drugom kolu igrati protiv 6. nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove, koja je sa 5-7, 6-4, 6-3 bila bolja od Švicarke Viktorije Golubić.