NFL liga

Aktualni prvaci Buccaneersi pobjedom nad Dallasom otvorili 102. NFL sezonu

Tom Brady/Foto REUTERS

Tampa je slavila s 31:29 "field goalom" Ryana Succopa

TAMPA Utakmicom između aktualnog prvaka Tampa Bay Buccaneersa i Dallas Cowboysa startala je nova 102. NFL sezona u povijesti.

U zanimljivoj utakmici na koncu su Buccaneersi slavili sa 31-29 “field goalom” Ryana Succop sa 36 jardi dvije sekunde prije kraja utakmice.

Legendarni quarterback Tampe Tom Brady je u svojoj 300. utakmici regularnog dijela sezone “sakupio” 379 jardi i četiri touchdownsa. Rob Gronkowski je uhvatio osam dodavanja za 90 yardi i dva touchdowna, dok su Antonio Brown i Chris Godwin, također upisali touchdown. Na drugoj strani, odličan je bio i Dak Prescott s tri touchdowna za 403 jardi.

U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 28-26 za domaćine, no Dallas je “field goalom” Grega Zuerleina sa 48 jardi stigao do prednosti 29-28 minutu i 30 sekundi prije kraja.

No, u preostalom vremenu Tom Brady je “dovukao” Tampu na 36 jardi, a Succop pogodio za pobjedu.

Tampa Bay Buccaneersi su prošle sezone osvojili Super Bowl nakon što su na Raymond James stadionu u Tampi pred 22.000 gledatelja pobijedili Kansas City Chiefse sa 31-9.