SUPERLIGA ODBOJKAŠICA

Odbojkašice Rijeke nakon mukotrpnih pet setova poražene od Vukovarki

Luka Medak

Mara Štiglić/Foto: V. KARUZA

Nakon tijesne pobjede u Kaštel Starom u prvom kolu, riječke odbojkašice jednako su tijesno poražene na novom gostovanju, ovaj put u Vukovaru.

VUKOVAR – Utakmica 2. kola Superlige odbojkašica: Enna Vukovar – Rijeka 3:2 (37:35, 23:25, 26:28, 25:22, 15:11). Suci: Bingula i Vedriš.

ENNA VUKOVAR: Pejaković, Dugandžić, Lukić, Kelava, Orlić, Pauletić, Vrban, Vučković, Brocić, Majer, Đerić (L), Vujasinović, Macura, Munivrana.
RIJEKA: Trcol, Koraca, Mioč, Popić, Štiglić, Aničić, Gregorović, Volarić (L), Fabulić (L), Žarković, Brkičić, Pavačić, Francetić.

Iako su domaće odbojkašice u prvom setu povele 8:3, Riječanke su se do završnice seta uspjele vratiti i učiniti ga neizvjesnim. Set se naposljetku igrao na dva poena razlike, a nakon dugih 38 minuta uzele su ga Vukovarke s 37:35. Već prva dionica pokazala je koliko su ove ekipe izjednačene, što se potvrdilo i u ostatku meča. Drugi i treći set su osvojile Riječanke za dva poena i preokret, ali naposljetku nisu uspjele zaključiti posao u četvrtom setu. U odlučujućem setu igračice Igora Lovrinova su pri vodstvu 7:8 primile čak šest uzastopnih poena, što je Vukovarkama bilo dovoljno da zaključe ovaj susret.

Rijeka se sada okreće utakmici protiv Splita sljedeće nedjelje, kada će konačno imati premijerni nastup na domaćem terenu ove sezone. (L. M.)