Superliga

Odbojkašice Rijeke CO dobro namučile trećeplasiranu ekipu lige, ali sva tri boda su ipak ostala u Kašteli

Katarina Blažević

Tea Pavačić/Foto V. KARUZA

Bila je to tvrda utakmica u kojoj su sva tri seta odlučena u samoj završnici, gdje su domaće djevojke bile koncentriranije

KAŠTELA Susret 14. kola Superlige odbojkašica: Marina Kaštela – Rijeka CO 3:0 (25:20, 25:23, 27:25). GD Kaštela Kaštel Stari. Suci: Raca i Šulc.

MARINA KAŠTELA: Botić (L), Skočić 2, Đolonga, Dežulović 11, Vukasović 13, K. Zdilar, Roso 2, Vukić 19, Giljušić, J. Zdilar 2, Matijašević, Aubry 1, Petrović 4, Klarić (L).

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić 13, Sluga 3, Vekić 1, Smojver 1, Trcol 11, Popić 1, Francetić 11, Brkičić 1, Gregorović 1, Aleksa (L), Pavačić 8.

Odbojkašice Rijeke CO doživjele su očekivani poraz kod favorizirane Marina Kaštele, ali domaće igračice vjerojatno nisu očekivale da će ih mlada riječka ekipa toliko namučiti u borbi za važne bodove kojima se nastoje približiti drugoplasiranom Kelteksu.

Bila je to tvrda utakmica u kojoj su sva tri seta odlučena u samoj završnici, gdje su domaće djevojke bile koncentriranije. Greške gošći donijele su Kašteli prvo prednost 23:22, a potom i osvojeni drugi set (25:23), da bi u trećem setu Riječanke vodile 3:10 zahvaljujući dobrom bloku.

Domaće su se vratile u igru. Pavačić je as poenom donijela gošćama vodstvo 23:22, da bi Trcol kasnije ponovo izjednačila (24:24), ali Skočić i Dežulović su riješile pitanje pobjednika.