LIGUE 1

Novi kiks vodeće francuske momčadi: Lille poražen od Nimesa, prilika PSG-u i Lyonu da zasjednu na vrh

Burak Yilmaz/Foto: REUTERS

PARIZ U susretu 30. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je kod kuće izgubio od Nimesa sa 1:2 načinivši još jedan krivi korak u borbi za naslov prvaka.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Mousse Konea, no samo osam minuta kasnije Xeka je izjednačio. U posljednjim trenucima prvog dijela Nimes je stigao do nove prednosti, a za 2:1 zabio je Renaud Ripart.

Lille je protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje imao cijelo drugo poluvrijeme izboriti barem za bod, no nije uspio.

U zadnjih šest kola Lille je upisao samo dvije pobjede i otvorio je priliku PSG-u ili Lyonu da ga dostignu na prvom mjestu ljestvice. Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille.

U ranije odigranom susretu Montpellier je pobijedio Bordeaux sa 3:1. Reims je na gostovanju porazio Dijon sa 1:0, dok je Lens kao gost slavio protiv Strasbourga sa 2:1.

Na ljestvici vodi Lille sa 63 boda, tri boda više od PSG-a i Lyona, dok je Monaco četvrti sa 59 bodova.