Druga HNL

Zmijavčani objeručke prihvatili i iskoristili opatijske darove i nanijeli drugi prvenstveni poraz Crno bijelima

Antonio Pejanović/Foto Arhiva NL

Za razliku od posrtaja u Kranjčevićevoj ulici razloge poraza u dalmatinskom zaleđu mogu tražiti isključivo u vlastitim redovima

ZMIJAVCI  Utakmica 7. kola Druge HNL: Croatia (Z) – Opatija 3:0 (1:0). ŠRC Marija Šuto-Mrma. Gledatelja: 300. Sudac: Dadić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Mrkonjić (16′), 2:0 Šuto (63′), 3:0 Šuto (90′). Žuti kartoni: Marques, Dadić, Šalinović, Bašić-Škoro, Marko Šuto (Croatia), E. Maloku, Zgrablić (Opatija).

CROATIA (Z): Tomić, Dujmović, Dadić, Marques, Kožarić (od 46′ A. Šuto), Bašić-Šiško (od 88′ Šabić), Marko Šuto (od 46′ Mate Šuto), Mikulić (od 56′ Jović), Todorić (od 68′ Šalinović), Mrkonjić, Gudelj.

OPATIJA: Berković, Belančić, Jukičić, Ivančić (od 46′ Pejanović), Klapan, Kožić (od 58′ Fumić), Heteši (od 46′ Bertoša), Bjelanović (od 68′ Glavaš), Zgrablić, Grujević, E. Maloku (od 78′ Petrović).

Nogometaši Opatije doživjeli su i drugi prvenstvenih poraz ove sezone. Za razliku od posrtaja u Kranjčevićevoj ulici razloge  poraza u dalmatinskom zaleđu mogu tražiti isključivo u vlastitim redovima. Mrkonjić je u 16. minuti okrunio polukontru udarcem sa 18 metara neuhvatljivim za Berkovića. Opatijci su nakon toga dobro reagirali. Elvir Maloku, Pejanović i Bjelanović propustili su velike prilike za poravnanje.

Kazna za promašaje stigla je u 62. minuti kada je Šuto pogodio gotovo iz mrtvog kuta i praktički razriješio sve dvojbe oko pobjednika. Napadač Croatije prethodno je prihvatio loptu ispucanu iz svoje polovice i iznenadio loše postavljenu opatijsku obranu.