Vlada FBiH preporučila je i lokalnim jedinicama da ugostiteljskim objektima omoguće rad do 6 sati ujutro kako bi građani mogli zajedno pratiti utakmicu.




Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić (Narod i pravda) poručio je da preporuka nije donesena zato što je jedna utakmica važnija od rada, nego zato što postoje trenuci koji “nadilaze sport” i postaju dio zajedničkog pamćenja zemlje.


“Naša reprezentacija ovih dana okupila je Bosnu i Hercegovinu na način koji rijetko tko može. Kada cijela zemlja diše kao jedno, institucije imaju obvezu prepoznati vrijednost takvih trenutaka”, rekao je Delić.


Ove mjere nisu predložile državne vlasti BiH ni vlasti entiteta Republike Srpske. Organizirano gledanje i navijanje za reprezentaciju BiH bilježi se uglavnom u većinskim bošnjačkim sredinama, a nije zabilježeno u Republici Srpskoj ni u većinski hrvatskim sredinama u BiH. Tamo se tradicionalno mnogo snažnije organizira praćenje utakmica hrvatske nogometne reprezentacije.