Konferencijska liga

Viktorija Plzen nakon jedanaesteraca izbacila Servette, Livaković nije branio u prolazu Fenera

Navijači Fiorentine s palestinskim zastavama/Foto REUTERS

Fiorentina odigrala 1:1 protiv Maccabija u Firenci

ZAGREB  Nogometaši turskog Fenerbahčea su unatoč porazu (0-1) pred svojim navijačima od belgijskog Royale Uniona plasirali su se u četvrtfinale Konferencijske lige, a pridružila im se i Fiorentina odigraviši 1-1 protiv Maccabija iz Haife u Firenci.

Fenerbahče je prošao zahvaljujući pobjedi 3-0 iz prvog dvoboja. U drugom vrata turske momčadi nije branio Dominik Livaković, a njegovu zamjenu Irfana Egirbayata je u 68. minuti svladao Mathias Rasmussen.

Fiorentina je u 59. minuti povela golom Antonina Baraka. Anan Khalaili je u 88. minuti izjednačio za izraelsku momčad, ali je Fiorentina zahvaljujući pobjedi 4-3 u prvom dvoboju prošla među osam najboljih.

U srazu Viktorije Plzen i švicarskog Servettea u više od 210 minuta igre nije bilo pogodaka pa je o plasmanu u četvrtfinale odlučivalo raspucavanje s 11 metara.

Presudio je vratar češke momčadi Martin Jedlička koji obranio dva udarca, a u četvrtoj seriji je promašio Japanac Tsunemoto pa je Viktoria s 3-1 prošla u četvrtfinale.