Nizozemsko prvenstvo

VIDEO Navijači Feyenoorda su uoči derbija s Ajaxom dočekali gostujuće igrače ispred stadiona i onda je nastao kaos

De Klassiker je odigran bez publike zbog epidemioloških mjera

ROTTERDAM U derbiju 17. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je u Rotterdamu pred praznim tribinama pobijedio Feyenoord sa 2:0, a u neredima oko “De Klassiekera” policija je privela 64 osobe. Naime, uoči utakmice se oko stadiona okupilo najmanje tisuću navijača domaćih koji su dočekali autobus s igračima Ajaxa i zasuli ga bakljama i predmetima, te su se pritom sukobili s policijom.

Inače, najveći derbi nizozemskog nogometa otvorio je autogolom u 44. minuti Marcos Senesi, a pobjedu “Kopljanika” potvrdio je Dušan Tadić iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Na tribinama nije bilo navijača zbog epidemioloških razloga.

Incidenata je bilo je i u Leeuwardenu gdje su snage odmjerili lokalni klubovi Cambur i Heerenveen, a slavili su gosti sa 2-1. Policija je uhitila deset osoba zbog bakljade i vatrometa.

Na vrhu ljestvice nizozemskog prvenstva nalazi se PSV Eindhovena koji je na gostovanju pobijedio Waalwijk sa 4-1.