Proključala krv

VIDEO Francuska nogometna legenda sudjelovala je u rijetko viđenom kaosu u Salernu

Franck Ribery

Ribery je vjerojatno završio svoju epizodu u Salernitani

RIJEKA Salernitana i Cagliari odigrali su 1:1 u posljednjem kolu Serie A. Ovaj bod momčad iz Salerna drži tik iznad zone ispadanja, a Cagliari je s bodom manje u skupini klubova koji se u ovom trenutku smatraju drugoligašima. Jasno je stoga da je utakmica bila od ogromnog značaja i sobom nosila velike tenzije. Podlegao je jedan od najiskusnijih, 39-godišnji Francuz Frank Ribery, koji je vjerojatno odigrao svoje posljednje minute u dresu Salernitane. Naime, ugovor mu ističe ovoga ljeta, a na utakmici protiv Cagliarija sudjelovao je u rijetko viđenom incidentu zbog kojega će sigurno biti kažnjen.

Bivši francuski reprezentativac odigrao je zapaženu ulogu u općoj tučnjavi koja je nastala u 69. minuti kada je Simone Verdi s bijele točke doveo Salernitanu u vodstvo. Domaći su slavili pogodak blizu aut linije gdje se zagrijavao gostujući igrač Gaston Pereira.  Igrač Cagliarija je odgurnuo sretnog strijelca što je bio povod za potpuno kaos u koji se s domaće klupe za pričuve uključio i Frank Ribery. Francuz je pokazao zavidne borilačke vještine zbog čega je zaradio crveni karton, a njegovim putem morao je i pričuvni vratar Caglirija, Srbin Boris Radunović.