Kup Hrvatske

Valjan i Pilčić odveli Grobničan u završnicu Kupa Hrvatske, Senjani teško stradali u sudaru s Primorcem

Dražen Pilčić/Foto S. DRECHSLER

Grobničani tek u finišu utakmice slomili Metkovce

NEHAJ  – PRIMORAC BNM 0:4

SENJ   Utakmica pretkola Kupa Hrvatske: Nehaj – Primorac Biograd na moru 0:4 (0:1). Igralište Pod Nehajom. Gledatelja: 170. Sudac: Dario Kulušić. Pomoćnici: Perica i Brajković (svi Šibenik). Strijelci: 0:1 Birkić (28′), 0:2 K. Torbarina (50′), 0:3 Birkić (54′), 0:4 Birkić (84′).

NEHAJ: Godinić, Pejanović, Brnja, Prizmić, Svast (od 66′ Rončević), Vuković (od 46′ Lagundžija), M. Hodak (od 54′ Tomljanović), Vukelić, Tomac, Dabac (od 46′ Buqaj, od 66′ Matijević), L. Hodak.

PRIMORAC BNM: Čulin, D. Torbarina, Kulaš, Birkić (od 87′ Zrilić), Katuša (od 69′ Kadija), F. Bitunjac, Vodopija (od 69′ Okechukwu), K. Torbarina (od 87′ Stura), Lazarevski, Musa 8od 74′ B. Bitunjac), Jurišić.

Nogometaši Nehaja nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena, svladati trećeligaša iz Biograda na moru i još jednom prokrčiti put do završnice Kupa Hrvatske. Gosti iz Dalmacije neumoljivo su koristili sve svoje prilike za razliku od Senjana koji su na kraju skupo platili brojne promašaje.

– Sigurno da nisam zadovoljan rezultatom, međutim presudna se pokazala individualna kvaliteta. Oni su za razliku od nas iskoristili svoje šanse. Imali smo kod 0:0 dvije, tri prave prilike. Nismo zabili i odmah smo za to kažnjeni. Slično se dogodilo i u drugom poluvremenu, mi smo promašivali, ali naši gosti zabijali. Zaslužena pobjeda gostiju, za razliku od nas iskoristili su svoje šanse – rekao je Tomislav Lopac, trener Nehaja.

NERETVA  – GROBNIČAN 0:2

METKOVIĆ  Utakmica pretkola Kupa Hrvatske: Neretva – Grobničan 0:2 (0:0). Igrališta “Iza Vage”. Gledatelja: 300. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Pomoćnici: Kuduz (Vrlika) i Sarić (Prugovo). Strijelci: 0:1 Valjan (82′), 0:2 Pilčić (88′). Žuti kartoni: Domgjonaj (Neretva), Kurilić, D. Golić i Mikulica (Grobničan).

NERETVA: Sefo, Katavić, Dolić (od 81′ Ćavar), Listar, Ravlija (od 90′ Milićević), Marić, Zovko (od 90′ Galov), I. Raguž, Domgjonaj (od 46′ Skaramuca), E. Raguž, Kalflić.

GROBNIČAN: Curać, I. Golić (od 46′ Mikulica), Vukelić, Van Wey (od 46′ Ušalj), Valjan, Pilčić, Matković (od 62′ D. Golić), Prpić, Kurilić (od 66′ Franković), Galešić, Pozderac (od 46′ Kovačević).

Nogometaši Grobničana ipak su u finišu slomili otpor domaćeg trećeligaša i izborili završnicu Kupa Hrvatske. Prvo poluvrijeme proteklo je u igri na sredini terena, bez velikih prilika i uzbuđenja. Nastavak je bio daleko sadržajniji. Domaćini su zaigrali otvorenije, imali svoje prilike, a gosti u završnici ipak potvrdili da imaju kvalitetu za rang više. U 82. minuti Karlo Valjan je na dodavanje Borne Kovačevića preko zadnje linije Metkovaca izašao sam ispred vratara i udarcem iz prve pogodio sami kut. Šest minuta kasnije Dražen Pilčić je sve odradio sam i potvrdio pobjedu i prolaz svoje momčadi.

– Ostvarili smo ono po što smo došli u Metković, u nastavku smo uspjeli iskoristiti svoje prilike i zasluženo proći dalje – rekao je Damir Kraljić, sportski direktor Grobničana, koji je sa zadnjim danom kolovoza angažirao iskusnog vratara Carla Berkovića (doveden je kao zamjena za mladog i darovitog Curaća), te veznjaka Tina Juricu, nekadašnjeg kadeta i juniora Rijeke i Hajduka, koji od početka priprema trenira s Grobničanima.