Kup kralja

Valencia lako do šesnaestine finala Kupa, uvjerljivo svladali trećeligaša

"Šišmiši" su sve obavili već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a potom su susret rutinski priveli kraju

MADRID Španjolski nogometni prvoligaš Valencia plasirao se u 16-inu finala Kupa kralja nakon što je na gostovanju pobijedila trećeligaša Yeclano Deportivo sa 4-1.

“Šišmiši” su sve obavili već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a potom su susret rutinski priveli kraju.

Golove za Valenciju zabili su Lee Kang-In (7), Uroš Račić (9), Ruben Sobrino (34) i Thierry Correira (54), dok je pogodak za momčad iz Yecle zabio Albert Oca (47).

Zanimljivo, Valencija je posljednji pobjednik španjolskog Kupa nakon što je u svibnju 2019. u finalu pobijedila Barcelonu sa 2-1.

Finale Kupa kralja za sezoni 2019/20. odgođeno je za travanj ove godine, a igrat će Real Sociedad i Athletic Bilbao.