Premier liga

Uvjerljivi Arsenal, Southamptonu bod na Old Traffordu

Susret Fulhama i Arsenala / Reuters

Uvjerljivom i poletnom igrom nogometaši Arsenala su pobijedili i u 27. kolu engleske Premier lige, kao gosti su s 3-0 bili bolji od Fulhama.

Već u 15. minuti Arsenal je poveo, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. No, bila je to tek kratka odgoda veselja gostujućih igrača koji su u idućih deset minuta postigli dva pogotka i time trasirali put prema novom slavlju. Udarcima glavama pogađali su Brazilci, Gabriel u 21. te Martinelli u 26. minuti.

Do kraja poluvremena nastavljena je inicijativa gostiju, a pobjeda je osigurana u nadoknadi prvog dijela kada je za 3-0 pogodio Norvežanin Odegaard. U nastavku susreta Arsenal je smirio s napadima i rutinski sačuvao veliku prednost.

Arsenal je vratio prednost od pet bodova koju ima u odnosu na drugoplasirani Manchester City.

20. Southampton              26   6  4 16  20-41  22

Na Old Traffordu su Manchester United i Southampton odigrali 0-0, s tim da je od 34. minute Manchester United imao igrača manje na travnjaku nakon izravnog crvenog kartona Casemira zbog grubog starta. Pogotovo u nastavku susreta nizale su se prilike na obje strane. Tresao se okvir vrata na obje strane, gostujući igrač Walcott je imao situaciju jedan na jedan s De Geeom, no do kraja se mreže nisu tresle.

Kroz cijelu utakmicu hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car je ostao na gostujućoj klupi za pričuve, dok Mislava Oršića nije bilo u kadru momčadi. Unatoč ovom bodu Southampton je i dalje ostao na posljednjem mjestu ljestvice.

Drugi je ovo ligaški kiks Manchester Uniteda nakon 0-7 u prošlom kolu na Anfieldu protiv Liverpoola.

Remizirali su također West Ham i Aston Villa koji su odigrali 1-1. Gosti su poveli golom Watkinsa u 18. minuti, dok je osam minuta kasnije izjednačio Benrahma koji je pogodio s bijele točke.

Premier liga, 27. kolo:

Fulham – Arsenal 0-3 (Gabriel 21, Martinelli 26, Odegaard 45+2)

Manchester United – Southampton 0-0

West Ham – Aston Villa 1-1 (Benrahma 26-11m / Watkins 18)

Newcastle – Wolverhampton (17.30 sati)

Subota:

Bournemouth – Liverpool 1-0 (Billing 28)

Everton – Brentford 1-0 (McNeil 1)

Leeds – Brighton 2-2 (Bamford 40, Harrison 78 / Mac Allister 33, Harrison 61-ag)

Leicester – Chelsea 1-3 (Daka 39 / Chilwell 11, Havertz 45+6, Kovačić 78)

Tottenham – Nottingham Forest 3-1 (Kane 19, 35-11m, Son 62 / Worrall 81)

Crystal Palace – Manchester City 0-1 (Haaland 78-11m)