Elitni razred

U finalu doigravanja za plasman u La Ligu igrat će Girona i Tenerife

Ilustracija iStock

Nogometaši Girone i Tenerifea igrat će u finalu doigravanja za plasman u elitni razred španjolskog nogometa.

Girona je plasman u finale izborila preko Eibara, dok su nogometaši Tenerifea bili bolji od Las Palmasa.

Girona je u uzvratnom susretu polufinala na gostovanju pobijedila Eibar sa 2-0 nakon produžetaka nadoknadivši 0-1 poraz iz prve utakmice.

Gosti su poveli već u prvoj minuti susreta golom Borje Garcije izjednačivši time rezultat iz prvog susreta. Kako više nije bilo golova ušlo se u produžetak, a pogodak odluke zabio je Christian Stuani u 91. minuti.

Girona će u finalu igrati protiv nogometaša Tenerifea koji su pobijedili Las Palmas ukupnim rezultatom 3-1. U prvom susretu je bilo 1-0, a u uzvratu na gostovanju u subotu 2-1.

Finalne utakmice su na rasporedu 11. i 19. lipnja.