Kvalifikacije za EURO

TURSKA – HRVATSKA 0:2 Kraj utakmice u Bursi! Mateo Kovačić odveo Vatrene do prve pobjede u kvalifikacijama

Hrvatska je nakon remija s Walesom slavila u gostima kod vjerojatno najvećeg suparnika u utrci za prvo mjesto u skupini

RIJEKA Hrvatska nogometna reprezentacija od 20.45 sati u Bursi igra drugi susret kvalifikacija za EURO 2024. godine. Vatreni se žele iskupiti nakon pomalo šokantnog remija protiv Walesa na Poljudu i to na tradicionalno zahtjevnom gostovanju.

Izbornik Zlatko Dalić u odnosu na utakmicu protiv Velšana ne može računati na Brunu Petkovića i Marka Livaje. U odnosu na momčad koja je igrala na Poljudu u početnom sastavu nema ni Josipa Juranovića i Borne Sose. Počinju Josip Stanišić, Borna Barišić i Mario Pašalić.

90+5 minuta: Kraj utakmice. Hrvatska je ostvarila prvu i vrlo važnu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2024. godine.

90. minuta: Sjajni Livaković ponovo je dobro reakcijom sačuvao svoju mrežu.

80. minuta: Utakmica ulazi u završnicu, Hrvatska čvrsto drži dva gola prednosti.

58. minuta: Mario Pašalić je propustio veliku priliku za treći pogodak koji bi riješio sve dvojbe oko pobjednika.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+4 minute: Kraj prvoga poluvremena.

GOOL!!! Mario Pašalić je tukao, turski vratar odbio loptu, a Mateo Kovačić natrčao i zabio svoj i drugi pogodak Vatrenih u Bursi u sučevoj nadoknadi vremena prvoga poluvremena!

37. minuta: Turska je ostala bez kapetana i ponajboljeg igrača, iz igre je morao Calhanoglu.

GOOL!!! Mateo Kovačić je u 20. minuti pogodio sa 13-14 metara i doveo Hrvatsku u vodstvo!

17. minuta: Novi udarac prema Livkakoviću, tukao je Kokcu.

11. minuta: Nakon udarca kuta zabio je Artukoglu, ali srećom po Vatrene iz zaleđa.

10. minuta: Šutalo je nespretno izbio loptu, Artukoglu je iskosa izašao ispred Livakovića, a hrvatski vratar ponovo sjajno reagirao odbivši loptu u korner.

5. minuta: Turci su prvi zaprijetili. Under je nakon presječene lopte Brozovića izašao ispred Livakovića, a hrvatski vratar uspio sačuvati mrežu.

1.minuta: Počela je utakmica. Stadion je rasprodan, na tribinama je 43 tisuće gledatelja.

TURSKA – HRVATSKA 0:2

Stadion »Büyükşehir Belediye«. Gledatelja: 43.000. Sudac: A. Ekberg (Švedska). Strijelac: 0:1 Kovačić (20′), 0:2 Kovačić (45′). Žuti kartoni: Gvardiol, Livaković (Hrvatska).

TURSKA: Gunok, Celik, Soyuncu, Demiral, Kadioglu, Kokcu (od 67′ Guler), Calhanoglu (od 36′ Yuksek), Ozcan, Under (od 81′ Tosun), Unal, Artukoglu (od 67′ Baris).

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić, Modrić (od 83′ Majer), Brozović, Kovačić, Pašalić (od 65′ Juranović), Kramarić (od 83′ Musa), Perišić (od 90′ Ivanušec).