Kup kralja

Trećeligaš namučio Barcelonu na putu prema četvrtfinalu Kupa kralja

Alejandro Balde i Robert Lewandowski/Foto REUTERS

SALAMANCA Nogometaši Barcelone izborili su nastup u četvrtfinalu španjolskog Kupa kralja, ali su se namučili da bi s 3-1 pobijedili trećeligašku momčad Unionistas gostujući u Salamanci.

Alvaro Gomez je u 31. minuti postigao vodeći pogodak za Unionistas, da bi tek pred kraj prvog dijela, u 45. minuti, Ferran Torres postigao gol za 1-1.

Barcelona je, ipak, u drugom poluvremenu uspjela postići još dva pogotka, a strijelci su bili Jules Kounde (69) i Alejandro Balde (73).

Prije Barcelone u četvrtfinale su se plasirali Mallorca, Sevilla, Real Sociedad, Celta Vigo, Athletic Bilbao i Girona.

Ždrijeb četvrtfinalnih parova bit će održan u petak u Madridu.