Englesko prvenstvo

Tottenham s četiri pogotka u nastavku slomio Crystal Palace, Ivan Perišić asistirao Harryju Kaneu za vodeći gol Spursa

Ivan Perišić i Nathaniel Clyne/Foto REUTERS

Hrvatski reprezentativac iz igre je izašao u 86. minuti utakmice

RIJEKA Totenham je u malom gradskom derbiju 19. kola Premier lige u gostima Crystal Palace s 4-0, a Ivan Perišić je bio dodavač za prvi gol.

U 48. minuti Harry Kane je zabio nakon dodavanja Perišića, a Kane je zabio za 2-0 u  53. minuti. Doherty (68) i Son Heung-Min (72) dovršili su posao za 10. pobjedu Spursa.

Perišić je igrao do 86. minute.

Ostala tri susreta 19. kola bila su važna u borbi za opstanak. Southampton se nije pomakao s posljednjeg mjesta, a na domaćem je terenu morao priznati premoć izravnom konkurentu za opstanak Nottingham Forestu koji je slavio 1-0 pogotkom Awonijia. Duje Ćaleta Car je kod Svetaca ušao u igru u 34. minuti

Leeds United i West Ham remizirali su 2-2, a susret Aston Ville i Wolverhamptona također je završio bez pobjednika, bilo je 1-1.

Utakmica 18. kola:

Southampton – Nottingham Forest 1:0 Awoniyi 27

Leeds United – West Ham 2:2 (Gnonto 27, Rodrigo 70/Lucas Paquetá 45-11m, Scamacca 46)

Aston Villa – Wolverhampton 1:1 (Ings 78/Daniel Podence 12)

Crystal Palace – Tottenham 0:4 (Kane 48, 53, Doherty 68, Son Heung-Min 72)