Europska liga

Tottenham i u uzvratu ubacio poker golova u mrežu Wolfsbergera, bivši junior Rijeke odigrao 45 minuta za Austrijance

Nogometaši Tottenhama/Foto REUTERS

LONDON Nogometaši Tottenhama plasirali su se u osminu finala Europske lige nakon što su u s dvije uvjerljive pobjede preskočili austrijski Wolfsberger koji je europsko proljeće izborio u skupini sa zagrebačkim Dinamom.

Spursi su u prvom susretu u Budimpešti pobijedili sa 4-1, a večeras su u Londonu slavili sa 4-0.

Domaćin je poveo u 11. minuti fantastičnim škaricama Dele Allija, a potom su u drugom dijelu susreta golove zabili Carlos Vinicius (50, 83) i Gareth Bale (73).

Za goste je prvo poluvrijeme igrao mladi hrvatski nogometaš Dario Vizinger.

Preostalih 15 susreta na rasporedu je u četvrtak, a ždrijeb osmine finala bit će u petak u Nyonu.

Prve utakmice osmine finala EL su 11. ožujka, a uzvratni dvoboji su sedam dana kasnije.