Teško je od Hajduka očekivati nešto ozbiljnije dok god učinak momčadi ovisi o jednom igraču

P. N.

Ivan Nevistić i Marko Livaja/Foto PIXSELL

Cijela igra svodi se na potez Livaje, njegove golove i asistencije... Takvim načinom igre teško je  očekivati nešto više

SPLIT Marko Livaja, Marko Livaja… Ime i prezime koje navijači Hajduka skandiraju iz utakmice u utakmicu. Ljubimac navijača i spasitelj trenera Jensa Gustafssona. U prošlom kolu zabio je prvi hat-trick u bijelom dresu u pobjedi nad Istrom (3:1). Sada je bio strijelac jedinog gola u dvoboju s Lokomotivom. Veliku pomoć pružio mu je vratar i kapetan Lovre Kalinić koji je u stotoj minuti obranio udarac iz blizine Kačavende i spasio da gosti ne stignu do zasluženog poravnanja. Još ranije Pivarić je iz same blizine s tri, četiri metra poslao loptu preko gola. Što reći o samom dvoboju? Gosti su bili ravnopravan suparnik, imali su dvije stopostotne prilike koje nisu realizirali. S druge strane
domaćini su u prvom dijeli priprijetili preko Sahitija, u drugom je Livaja najprije pogodio stativu, a na odličnu asistenciju Mlakara zabio jedini gol.

Trener Gustafsson od prve minute na travnjak je poslao poptuno nespremne Lovrencsics i Fossatija što se odrazilo na igru domaćina. Bilo je to mučenje “baluna” do odmora.  U nastavku susreta Šveđanin je nešto pokušao izmjenama, promjenom sustava, ali u tome nije uspio. Samo zahvaljujući “spasitelju” Livaji i velikoj obrani Kalinića Hajduk je ostao u utrci za sam vrh tablice. Do kada će Livaja biti spasitelj Gustafssona? Nema nikakve dvojbe da Splićani imaju puno bolju, kvalitetniju momčad nego proteklih sezona, no igra je i nadalje slaba, gotovo na razini prethodnih sezona.  Cijela igra svodi se na potez Livaje, njegove golove i asistencije… Takvim načinom igre teško je očekivati nešto više. Naredne nedjelje Splićani gostuju u Gradskom vrtu, čeka ih dvoboj sa Osijekom. To je vrlo važna utakmica za Hajduk. Možebitni poraz dobro bi podrezao ambicije kluba u borbi za titulom prvaka.

I za kraj poljudske priče pitanje koje se nameće, što se događa s  draguljem Biukom i nadarenim Sahitijem? Nema ih nigdje već duže vrijeme. Vruće pitanje za Gustafssona, ali i sportskog direktora Nikoličius! Ne treba zaboraviti da se Hajdukova financijska priča ove sezone vrti upravo oko Biukova transfera, možda već ove zime…