Englesko prvenstvo

Swansea City i Brentford u finalu doigravanja za plasman u Premier ligu

Andre Ayew (Swansea)/Foto REUTERS

LONDON Swansea City i Brentford igrat će 29. svibnja na Wembleyju u finalu doigravanja za plasman u Premier ligu.

Swansea je izborio plasman u finale nakon što je u uzvratnom susretu polufinala odigrao 1-1 protiv Barnsleyja, nakon što je u prvom susretu slavio sa 1-0.

Velšani su poveli golom Matta Grimesa u 39. minuti, a izjednačio je Cauley Woodrow u 71. minuti.

Swansea City će u finalu igrati protiv Brentforda koji je u dvije utakmice bio bolji od Bournemoutha.

Brentford je u uzvratnom susretu polufinala pobijedio sa 3-1 nadoknadivši 0-1 poraz iz prve utakmice.

Gosti su poveli u petoj minuti golom Danjume, no domaćin je okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Toney (15-11m), Janelt (50) i Forss (81).