Senzacija

Southampton šokirao Manchester City u četvrtfinalu Liga kupa, Oršić upisao prve minute

Manchester City večeras nije imao niti jedan udarac unutar suparničkog gola, što možda i najbolje oslikava kako su igrali "Građani"

SOUTHAMPTON Nogometaši Southamptona izborili su plasman u polufinale engleskog Liga kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu pobijedili Manchester City sa 2-0.

Bio je to dvoboj “fenjeraša” Premiershipa i aktualnog prvaka, a na koncu je posve zasluženo slavio domaćin sa 2-0.

Manchester City večeras nije imao niti jedan udarac unutar suparničkog gola, što možda i najbolje oslikava kako su igrali “Građani”.

Southampton je poveo u 23. minuti golom Sekoua Mare, a pet minuta kasnije lijepim udarcem sa oko 30 metara suparničku mrežu je zatresao Moussa Djenepo.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Southampton, a prve minute dobio je i Mislav Oršić koji je ušao u igru u 83. minuti.

Plasman u polufinale izborio je i Nottingham Forest koji je sa 4-3 pobijedio Wolverhampton boljim izvođenjem jedanaesteraca. U regularnom dijelu susret je završio 1-1.

Za Forest je u 18. minuti zabio Willy Boly, a izjednačio je Raul Jimenez u 64. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca presudili su promašaji Nevesa i Hodgea, dok je kod domaćina promašio jedino Surridge.

Plasman u polufinale Liga kupa ranije su izborili Manchester United i Newcastle United.