Prva HNL

Varaždin ipak sačuvao prednost i osvojio sva tri boda na Poljudu, važna pobjeda Istre 1961

Slavlje Varaždinaca na Poljudu/Foto PIXSELL

Iako su u nastavku postigli dva pogotka Splićani ipak nisu uspjeli stići barem do utješnog boda

RIJEKA U tijeku su prve dvije utakmice 29. kola Prve HNL. Hajduk na praznom Poljudu igra protiv Varaždina, a u derbiju začelja u Puli, u prvoj utakmici pred publikom na korona-stanke, Istra 1961 igrat protiv Intera.

HAJDUK – VARAŽDIN 2:3

SPLIT  Gradski stadion Poljud. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 7. Strijelci: 0:1 Drožđek (19), 0:2 Mamić (24), 0:3 Drožđek (40), 1:3 Vušković (49), 2:3 Caktaš (75). Žuti kartoni: Caktaš (Hajduk ), Teklić (Varaždin).

HAJDUK: J. Posavec 5, Juranović 5, Vušković 6, Mujakić 5 (od 46. Dimitrov 6), Dolček 5, (od 37. Brnić 5), Nejašmić 5 (od 58. Kreković 5) , Hamza 5, Čolina 5 (od 70. Jradi), Caktaš 6, Eduok 5 (od 58. Blagaić 5), Jairo 5.

VARAŽDIN: Nevistić 7, Novoselec 6, Stolnik 6, Rodin 6,5, Mamić 7,5, Senić 7, I. Posavec 7 ( od 73. Petković -, od 90. Mehdikhani -), Teklić 7 (od 79. De. Glavina -), Đurasek 7, Drožđek 8(od 80. Do. Glavina -) , Obregon 7,5 (od 90. Benko -). (P. N.)

Kraj utakmice na Poljudu. Varaždin je osvojio važne bodove u borbi za ostanak. Hajduk ipak nije uspio barem do boda u nastavku.

GOL!!! Caktaš je sjajnim udarcem s 20 metara savladao Nevistića i smanjio na 2:3 u 75. minuti.

GOL!!! Hajduk je u 49. minuti zabio za 1:3. Vušković je strijelac.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvoga poluvremena.

GOL!!! Drožđek je u 40. minuti zabio i treći gol za Varaždince.

GOL!!! Svega pet minuta nakon gola Drožđeka zabio je i igrač Rijeke na posudbi u Varaždinu – Petar Mamić. Varaždinci sada imaju dva gola prednosti.!

GOL!!! Gosti su bolje ušli u utakmicu. U 19. minuti Varaždince je u vodstvo doveo Domagoj Drožđek.