“Bila je to jedinstvena prilika. I ja bih s njime potpisao ugovor na godinu dana, apsolutno”, kazao je Vieri, koji je sa 23 pogotka u 49 utakmica deveti najbolji strijelac talijanske reperezentacije svih vremena.


On ističe kako su iskustvo i klasa koju ima Modrić neprocjenjivi dobitak za svaku ekipu. “U Italiji nogometaš njegove klase može odigrati 40 utakmica s cigaretom u ustima”, kazao je Vieri za “Corriere della Sera”, jedan od najčitanijih talijanskih dnevnika.




Modrić će u rujnu proslaviti 40. rođendan, ali Vieri ističe da klasa nema rok trajanja, te da će ona u Serie A doći do izražaja, jer u talijanskom prvenstvu taktika pobjeđuje fizičku snagu.


Bivši golgeter Juventusa, Lazija, Intera, Atletico Madrida i AC Milana, koji je u talijanskoj Serie A zabio 142 gola, smatra da Modrić nije samo igračko pojačanje, već će biti i svjetionik u svlačionici “Rossonera”.


“Modrić će pokazati mladim igračima najbolji put da postanu pravi nogometaši”, kazao je Bobo Vieri, dodajući kako je hrvatski kapetan u stanju podići profesionalizam i mentalnu snagu cijele momčadi.