Polufinale Kupa Hrvatske

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 1:3 Sammir režirao preokret u nastavku i odveo “lokose” u drugi finale Kupa

Karlo Lulić (Slaven Belupo) i Enis Čokaj (Lokomotiva)/Foto PIXSELL

U drugom polufinalu u nedjelju se na Rujevici sastaju Rijeka i Osijek

KOPRIVNICA Od 20.15 sati na gradskom stadionu u Koprivnici igra se prvi polufinale Kupa Hrvatske. Nogometaši Slaven Belupa i Lokomotive vratit će natjecateljski nogomet na hrvatske travnjake i odlučiti prvog finalistu Kupa. Drugi polufinale igraju u nedjelju Rijeka i Osijek na Rujevici.

Stigli su službeni sastavi utakmice koja će se igrati bez publike.

90+7 minuta: Kraj utakmice u Koprivnice. Lokomotiva je preokretom u nastavku, na krilima Sammira, izborila finale Kupa Hrvatske u Šibeniku. Lokosi čekaju boljega iz ogleda Rijeke i Osijeka. Ovo je drugi finale Kupa za Lokomotivu.

GOL!!! Uzuni je u petoj minuti sudačke nadoknade vremena zabio i treći gostujući gol.

GOL!!! Sammir je opet asistirao, a Tolić je zabio za 2:1 vodstvo Lokomotive u 79. minuti!

GOL!!! Tek je što ušao u igru Sammir je asistirao Čokaju koji je volej udarcem pogodio za 1:1.

57. minuta: Lokomotiva pokušava agresivnijim pristupom doći do poravnanja, ali nema većih prilika. Trener Tomić odlučio se za prve promjene u sastavu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Koprivnici. Slaven Belupo ima gol prednosti od šest minute. Koprivničani su ostavili puno bolji dojam od neprimjetnih gostiju.

43. minuta: Lulić je s vrha kaznenog prostora zamalo promašio okvir gola. Domaćin je i dalje bolji.

20.minuta: Slaven Belupo je i nakon vodstva bolji i opasniji. Vratar Grbić je pod stalnom uzbunom. Njegov kolega Filipović je morao tek jednom intervenirati kada je uklizavanjem izbacio kratku loptu ispred natrčalog Kastratija.

GOL!!! Slaven Belupo je poveo! Bruno Goda je u 6. minuti doveo Slaven Belupo u vodstvo. S gotovo 30 metara pogodio je rašlje nemoćnog Grbića.

1.minuta: Počela je utakmica u Koprivnici. Nakon 81 dan stanke  vratio se nogomet na hrvatske travnjake.

Karlo Lulić i Iyayi Believe Atiemwen/Foto PIXSELL

Slaven Belupo – Lokomotiva 1:3

Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Bez gledatelja. Strijelci: 1:0 Goda (6′) , 1:1 Čokaj (67′), 1:2 Tolić (79′), 1:3 Uzuni (90′). Žuti kartoni:  Goda (Slaven Belupo).

SLAVEN BELUPO: Filipović, Goda, Bačelić-Grgić, Glavčić (od 70′ Brković), Paracki, Soldo, Lulić (od 90′ Šego), Mikulić, Bogojević, Isaac (od 86′ Lima), Krstanović.

LOKOMOTIVA: Grbić, Atiemwen (od 66′ Sammir), Marković, Uzuni, Petrak (od 57′ Tolić), Mersinaj, Tuci (od 57′ Jakić), Cokaj (od 90′ Halilović), Kolinger, Kastrati, Karačić.