EURO 2021.

Sjeverna Makedonija pogotkom Pandeva izborila svoje prvo Europsko prvenstvo, Velkovski odigrao cijeli susret

Hina, Portal Novilist.hr

Nika Kacharava (Gruzija), Egzon Bejtulai i Darko Velkovski (Sj. Makedonija)/Foto REUTERS

Makedonci će na EP-u igrati u skupini C u kojoj su i Nizozemska, Ukrajina i Austrija

TBILISI Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije prvi put u povijesti izborila je plasman na Europsko prvenstvo nakon što je u finalu play-offa u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 1-0.

Junak utakmice bio je 37-godišnji Goran Pandev koji je u 56. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, svoj 36. gol u 114. nastupu u dresu nacionalne vrste.

Bila je to sjajna akcija u četiri poteza u kojoj su sudjelovali “Talijani”, veznjak Napolija Elif Elmas, napadač Udinesea Ilija Nestorovski i napadač Genoe Pandev.

Za Makedoniju je do 67. minute igrao kapetan zagrebačkog Dinama Arijan Ademi, dok je Rijekin Darko Velkovski odigrao cijeli susret. Bivši igrač Rijeke Stefan Ristovski je zamijenjen u 89. minuti.

Do play-offa za odlazak na EP Makedonci su stigli s obzirom na to su prošle godine u grupi D Lige nacija bili bolji od Armenije, Gibraltara i Lihtenštajna, a potom su u polufinalu play-offa pobijedili Kosovo.

Sjeverna Makedonija će na EP-u igrati u skupini C u kojoj su i Nizozemska, Ukrajina i Austrija.