FA CUP

Simon Sluga obranio jedanaesterac protiv Chelseaja, ali nije mogao zaustaviti Abrahama

Simon Sluga/Foto: REUTERS

Simon Sluga u ovoj je utakmici od prve minute branio protiv momčadi Franka Lamparda i obranio je kazneni udarac, ali uspio je primiti čak tri gola - hat-trick postigao je Tammy Abraham.

RIJEKA Luton Town u kojemu brani bivši golman Rijeke Simon Sluga poražen je u četvrtom kolu FA Cupa. Rezultatom 3:1 bolji je bio Chelsea, koji će sada u sljedećem kolu igrati protiv Barnsleyja.

Simon Sluga u ovoj je utakmici od prve minute branio protiv momčadi Franka Lamparda, ali uspio je primiti čak tri gola – hat-trick postigao je Tammy Abraham.

Luton se neko vrijeme držao u igri i stvorio nekoliko šansi, ali nije mogao ozbiljnije zaprijetiti Chleseaju.

Ipak, Simon Sluga je imao sjajnu intervenciju u 84. minuti. Nakon precizne lopte Matea Kovačića u prostor Timo Werner izborio je penal te stavio loptu na bijelu točku, ali dobrom reakcijom bivšeg Rijekina vratara ipak nije uspio zabiti četvrti zgoditak za Chelsea.

Slugi je to bila treća obrana na utakmici. a bio je i stopostotan u istrčavanjima (tri od tri), ubilježio je i dva čišćenja te sedam točnih dugih lopti.