Španjolsko prvenstvo

Sevilla remizirala u Valenciji i stigla na četiri boda od Real Madrida, Celta svladala Budimirovu Osasunu

Ivan Rakitić/Foto REUTERS

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za Andalužane

VALENCIA Sevilla je u 21. kolu La Lige odigrala 1:1 na gostovanju kod Valencije i približila se vodećem Real Madridu na četiri boda zaostatka.

Sevilla je povela već u 7. minuti, kad je loptu u svoju mrežu poslao Diakhaby pokušavajući spriječiti da to učini napadač Seville Rafa Mir. Nakon nekoliko propuštenih prilika Seville Valencia je izjednačila u 44. minuti preko Guedesa, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Sevillu, a u 41. minuti je imao odličnu priliku za pogodak, ali je njegov udarac glavom domaći vratar Cilessen obranio.

Celta Vigo je na svojem stadionu svladali Osasunu 2:0. Mallo (29) i Mina (38) bili su strijelci za pobjedu domaće momčadi.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi Osasune, u 9. minuti je pogodio gredu, a u 69. minuti je zamijenjen.