Kup Njemačke

Senzacija u Kupu Njemačke! Nakon Bayerna ispao i Bayer, četvrtoligaš iz Essena slavio u produžecima

Lucas Alario (Bayer)/Foto REUTERS

Prije tri tjedna minhenski je Bayern eliminiran u drugom kolu, bolji od njega je bio drugoligaš Holstein Kiel

BERLIN Senzaciju u Kupu Njemačke priredio je u  četvrtoligaš RW Essen koji je nakon produžetaka sa 2-1 eliminirao Bayer Leverkusen.

Nakon što je utakmica u regularnom dijelu završila bez pogodaka, igrani su produžeci i Bayer prvi dolazi u vodstvo  u 105. minuti zahvaljujući pogotku Leona Baileya. Međutim u 108. minuti Oguzhan Kefkir izjednačuje, a u 115. minuti Simon Engelmann dovodi RW Essen u vodstvo.

Prije tri tjedna minhenski je Bayern eliminiran u drugom kolu, bolji od njega je bio drugoligaš Holstein Kiel koji je danas  nakon izvođenja jedanaesteraca slavio protiv drugog drugoligaša Darmstadta 98 sa 8-7(1-1).

Utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 1-1. Poveo je Holstein Kiel a strijelac je bio u 58. minuti Janni Serra, ali u 86. minuti Serdar Dursun zabija za izjednačenje. Kako pobjednik nije odlučen ni nakon produžetaka uslijedili su jedanaesterci.