Bundesliga

Rurski derbi pripao uvjerljivoj Borussiji Dortmund, Haaland stigao do svojeg 17. prvenstvenog pogotka ove sezone

Igrači Borussije Dortmund nakon utakmice/Foto REUTERS

Domaća momčad držala se do 42. minute, a onda su gosti s dva pogotka stvorili značajnu prednost za drugo poluvrijeme...

GELSENKIRCHEN Nogometaši dortmundske Borussije slavili su s uvjerljivih 4-0 (2-0) u rurskom derbiju, na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu, čime je nastavljen uspješan niz gostujućih momčadi u 22. kolu njemačke Bundeslige.

Domaća momčad držala se do 42. minute, a onda su gosti s dva pogotka stvorili značajnu prednost za drugo poluvrijeme. Za 1-0 je pogodio Jadon Sancho, a prekrasnim volejem je u 45. minuti na 2-0 povisio Erling Haaland.

Marco Reus i Raphael Guerreiro odigrali su malonogometnu kombinaciju u 60. minuti, a Portugalac je postigao pogodak za 3-0. Četvrti pogodak Borussije, svoj drugi na utakmici, a ukupno 17. u ovoj bundesligaškoj sezoni postigao je Haaland u 79. minuti.

Borussia je s 36 bodova ostala na šestom mjestu, a Schalke je s devet bodova već jednom nogom preselio u drugu ligu.