Španjolsko prvenstvo

Ronald Koeman krenuo pokerom u mreži Villarreala, Leo Messi i Ansu Fati strijelci

Slavlje Katalonaca/Foto REUTERS

Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu, kad je Barcelona postigla sva četiri pogotka

BARCELONA  Nogometaši Barcelone pobijedili su Villarreal sa 4-0 (4-0) u svom prvom nastupu u novoj sezoni španjolskog prvenstva i na premijeri novog trenera Ronalda Koemana.

Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu, kad je Barcelona postigla sva četiri pogotka. Prva dva gola postigao je 17-godišnji Anssu Fati, u 15. minuti na povratnu loptu Jordija Albe, a u 19. minuti na dodavanje Philippea Coutinha.

Fati je zaslužan i za treći Barcelonin pogodak, jer je zbog prekršaja na njemu dosuđen kazneni udarac koji je u 35. minuti realizirao Leo Messi.

Konačnih 4-0 postavio je gostujući branič Torres, koji je ubačaj Messija prema Busquetsu preusmjerio u svoju mrežu.

Na ljestvici vode Betis i Granada koji su iz tri utakmice prikupili po šest bodova, a Real Sociedad i Celta Vigo ih imaju po pet.

REZULTATI:

Osasuna – Levanet  1-3 (Torres 38 / Melero 41, Roger 77, Morales 81)

Eibar – Athletic Bilbao  1-2 (Kike 48 / Lopez 40, 87)

Atletico Madrid – Granada  6-1 (Costa 9, Correa 47, Felix 65, Llorente 72, Suarez 85, 90+3 / Molina 87)

Cadiz – Sevilla  1-3 (Salvi 48 / de Jong 65, Munir 90, RAKITIĆ 90+4)

Valladolid – Celta Vigo  1-1 (Guardiola 66-11m / Aspas 44)

Barcelona – Villarreal  4-0 (Fati 15, 19, Messi 35-11m, Torres 45-ag)

U subotu:

Alaves – Getafe    0-0

Valencia – Huesca   1-1 (Wass 38 / Siovas 63)

Elche – Real Sociedad 0-3 (Portu 55, Januzaj 77-11m, Lopez 90+4)

Real Betis – Real Madrid  2-3 (Mandi 35, Carvalho 37 / Valverde 14, Aparecido 48-ag,  Ramos 82-11m)