Serie A

Roma šokirala Milan u 94. minuti i tako pomogla Napoliju, gosti nadoknadili dva gola zaostatka

RIM U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Roma su na San Siru odigrali 2-2, nakon što su gosti nadoknadili dva gola zaostatka u posljednjih sedam minuta susreta.

Domaćin je poveo u 30. minuti golom Pierrea Kalulua, a u 77. minuti je Tommaso Pobega približio “Rossonere” pobjedi. Tračak nade Romi je donio Roger Ibanez smanjivši na 2-1 nakon ubačaja iz kornera, a kada se već činilo da će Milan iščupati pobjedu, Tammy Abraham je u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio.

Lorenzo Pellegrini je ubacio iz slobodnog udarca, Nemanja Matić pucao glavom, Ciprian Tatarusanu je sjajno obranio, ali je Abraham pospremio odbijanac u mrežu za 2-2. Ante Rebić nije nastupio za Milan zbog ozljede.

Ovaj rezultat najviše je obradovao lidera Serie A Napoli koji je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 2-0.

Napoli sada vodi na ljestvici sa 44 boda, Juventus na drugom mjestu ima 37 bodova, koliko i Milan na trećem mjestu. Slijede Inter (34), Lazio (31), Roma (31)…