Španjolsko prvenstvo

Rodrygo odveo Real Madrid do pobjede i plus osam u odnosu na Barcelonu

Rodrygo/Foto REUTERS

MADRID  U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Athletic Bilbao sa 2-0 pobjegavši Barceloni na osam bodova prednosti.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Rodrygo, koji se među strijelce upisao u 8. i 73. minuti.

Mladi Brazilac je igrao do 81. minute kada je umjesto njega u igru ušao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

“Kraljevski klub” je bio blizu gola i u 49. minuti kada je Brahim Diaz pogodio lijevu stativu.

U ranije odigranom susretu Girona je pobijedila Real Betis sa 3-2, a pobjednički gol domaćin je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Danas  će igrati Villarreal – Atletico Madrid.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 75 boda, Barcelona je bila druga sa 67 bodova, Girona je treća sa 65 bodova, a Athletic Bilbao drži četvrtu poziciju sa 56 bodova. Petoplasirani Atletico Madrid ima 55 bodova, ali i susret manje.