Europska liga

Rennes prokockao tri gola prednosti u Istanbulu i prvo mjesto u skupini, poništen pogodak Lovri Majeru

Lovro Majer tijekom sudara u Turskoj/Foto REUTERS

Nakon pola sata igre bilo je 3-0 za Rennes golovima Gourija (5, 30) i Terriera (16), a i Majer je u 10. minuti sjajnim udarcem sa 20-ak metara zatreao suparnički mrežu no taj pogodak je poništen zbog zaleđa u početku akcije

ZAGREB Hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer igrao je za Rennes do 70. minute u 3-3 remiju na gostovanju kod Fenerbahčea u Istanbulu u susretu 5. kola skupine B Europske lige, a francuski sastav propustio je veliku priliku osigurati prvo mjesto u skupini i izravni ulazak u osminu finala ovog natjecanja.

Nakon pola sata igre bilo je 3-0 za Rennes golovima Gourija (5, 30) i Terriera (16), a i Majer je u 10. minuti sjajnim udarcem sa 20-ak metara zatreao suparnički mrežu no taj pogodak je poništen zbog zaleđa u početku akcije. No, Valencia (42) je prije odlaska na odmor uspio postići prvi gol za domaće da bi Zajc (82) i Emre Mor (88) pred kraj susreta uspjeli poravnati na 3-3.

Uoči posljednjeg kola Rennes i Fenerbahče tako imaju po 11 bodova te su osigurali proljeće u Europskoj ligi, ali tek za tjedan dana znat će se koji će sastav izravno u osminu finala, a koji će morati igrati međurundu. Treći AEK Larnaca ima četiri, a posljednji Dinamo Kijev jedan bod.

Toma Bašić igrao je do 55. minute za Lazio koji je na svom terenu svladao Midtjyllland sa 2-1 (1-1) u susretu skupine F. Isaksen (8) je doveo danski sastav u vodstvo, ali su Milinković-Savić (36) i Pedro (58) osigurali preokret.

Lazio je na vrhu skupine s osam bodova, a Midtjylland je ostao na pet koliko uoči svog međusobnog dvoboja imaju i Sturm te Feyenoord.

Nikola Katić odigrao je čitav susret za Zurich u 2-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Bodo/Glimta. No, Zurich je i dalje posljednji u skupini A s tri boda, jednim manje od Bodo/Glimta, dok je na vrhu Arsenal sa 12 bodova usprkos 0-2 porazu na gostovanju kod PSV-a iz Eindhovena koji je drugi sa 10.

Prvo mjesto u skupini C osigurao je Betis 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Ludogoreca golom Fekira (56), a kod domaćih je Simon Sluga ostao na klupi.

Union Saint-Gilloise je 2-0 (2-0) uspjehom na gostovanju kod Malmoa osigurao prvo mjesto u skupini D i izravni ulazak u osminu finala.

SKUPINA A
PSV Eindhoven - Arsenal       2-0 (Veerman 56, L. De Jong 63)
Zurich - Bodo/Glimt           2-1 (Boranijaševič 67, Marchesano 90+4 / Pellegrino 45+1)

1 Arsenal               5  4 0 1  7-3  12
2 PSV Eindhoven         5  3 1 1 13-3  10
3 Bodo/Glimt            5  1 1 3  4-8   4
4 Zurich                5  1 0 4  5-15  3

SKUPINA B
Fenerbahce - Rennes           3-3 (Valencia 42, Zajc 82, Emre Mor 88 / Gouri 5, 30, Terrier 16)
AEK Larnaca - Dinamo Kijev    3-3 (Altman 26, 72, Lopes 53 / Vanat 45, Garmaš 82, 90+2)

1 Fenerbahçe            5  3 2 0 11-7  11
2 Rennes                5  3 2 0 10-7  11
3 AEK Larnaca           5  1 1 3  6-9   4
4 Dinamo Kijev          5  0 1 4  5-9   1