Europska liga

REMI U LARNAKI Rijekini mogući suparnici odigrali 1:1, Tričkovski u 88. minuti spasio Ciprane

RIJEKA Potencijalni suparnici nogometaša Rijeke u play offu Europske lige odigrali su bez pobjednika u prvom susretu trećega pretkola. Gent je poveo u 26. minuti preko Jaremčuka, a AEK od domaćeg poraza spasio njihov najbolji strijelac, Makedonac Ivan Tričkovski, koji je zabio u 88. minuti utakmice.

​Rijekin skaut na ovoj utakmici, pomoćni trener Renato Pilipović, vjerojatno je imao što vidjeti na utakmici odigranoj na 35 stupnjeva celzijevih. Ciprani su se našli u ranom zaostatku, kojega su mogli anulirati već do odmora, no Tričkovski je pogodio okvir gola. U nastavku nije pogriješio, ostavio je svojim golom sve otvoreno do uzvrata u Belgiji za sedam dana. Gent je naravno s ovim rezultatom u određenoj prednosti.

AEK LARNAKA – GENT 1:1

AEK Arena. Sudac: Svein Oddvar Moen (Norveška). Strijelac: 0:1 Jaremčuk (26′), 1:1 Tričkovski (88′). Žuti kartoni: Dejaeghere, Verstraete (Gent), Chamorro, Raul (AEK Larnaka)

AEK LARNAKA: Tono – Barrera (od 82′ Taulemesse), Gonzalez, Mojsov, Truyols (od 48′ Ruiz) – Hevel, Sastre, Cases – Chamorro (od 71′ Assourbe), Trickovski, Giannou.

GENT: Kaminski – Lustig, Ngadeu, Plastun, Asare – Dejaeghere (od 56′ Verstraete), Owusu, David, Ofoe – Kubo (od 78′ Castro-Montes), Jaremčuk (od 62′ Depoitre).