Španjolsko prvenstvo

Real Madrid slomio Budimirovu Mallorcu, Luka Modrić asistencijom odgovorio Ivanu Rakitiću

Eden Hazard, Karim Benzema i Luka Modrić/Foto REUTERS

Filip Bradarić igrao je do 76. minute u pobjedi Celte nad Real Sociedadom

MADRID U utorak je Ivan Rakitić zabio pobjednički pogodak za Barcelonu protiv Athletica i privremeni povratak na vrh ljestvice. Dan kasnije Real Madrid je svladao Mallorcu i ponovo se bodovno poravnao s Kataloncima (Real ima bolji međusobni omjer što je ključan kriterij ukoliko rivali zaključe sezonu s istim brojem bodova), a “Raketin” reprezentativni suigrač i kapetan, Luka Modrić, asistirao je za prvi pogodak Viniciusa Juniora u 19. minuti utakmice.

Luka Modrić igrao je do 71. minute kada je svoje mjesto u momčadi ustupio Iscu, a u tom trenutku na semaforu je stajalo sigurnih 2:0 jer u 56. minuti iz slobodnjaka je drugi gol za Real postigao Sergio Ramos.

Ante Budimir igrao je do 61. minute za Mallorcu i poput Luke Modrića zaradio žuti karton

U razmaku od dva dana nogometaši Celte ostvaril su dvije pobjede i sada su sedam bodova iznad zone ispadanja. U srijedu su u gostima u 31. kolu Primere svladali Real Sociedad sa 1-0.

Pobjednički gol iz penala zabio je najbolji igrač Celte Iago Aspas u 45. minuti, a hrvatski veznjak Filip Bradarić za goste je igrao do 76. minute.

Osasuna je u gostima svladala Alaves 1:0. Jedini pogodak postigao je Toni Lato u 64. minuti.