Liga prvaka

Real Madrid na krilima Benzeme osigurao prvo mjesto, Brozović i Perišić ispali iz Europe

Karim Benzema je ovom prilikom nadvisio Matthiasa Gintera/Foto REUTERS

Borussia Moenchengladbach unatoč porazu u Madridu prošla dalje, Šahtar iz skupine B seli u Europsku ligu

RIJEKA U dramatičnom raspletu skupine B nogometne Lige prvaka, plasman u osminu finala izboril su Real Madrid i Borussia Moenchengladbach, Šahtar seli u Europsku ligu, dok je Inter završio svoju europsku priču za ovu sezonu.

Uoči posljednjih 90 minuta sve četiri momčadi iz skupine B mogle su do osmine finala, a na koncu radovali su nogometaši Real Madrid koji su pobijedili Borussiju sa 2-0, ali i Nijemci usprkos porazu.

Borussiji su u pomogli Inter i Šahtar odigravši na San Siru bez pogodaka. Da je netko na San Siru zabio išao bi dalje, ovako Borussija prvi put u svojoj povijesti prolazi u osminu finala. Šahtar za utjehu prelazi u Europsku ligu, dok je Inter ostao bez osmine finala treću sezonu uzastopce.

Španjolski velikan je stigao do prednosti već u 10. minuti, Lucas je ubacio, a Karim Benzema sjajno zabio glavom. Njemački sastav je mogao izjednačiti u 24. minuti, Plea je izbio sam ispred domaćeg vratara, ali je pucao pored gola.

Kazna je stigla u 31. minuti. Rodrygo je majstorski nabacio, a Benzema opet zabio glavom za 2-0. Sjajnu predstavu francuski napadač je mogao okruniti i trećim golom u 73. minuti, no njegov udarac je završio u okviru gola.

Benzema je postao tek peti igrač koji je u natjecanju po skupinama Lige prvaka zabio najmanje 50 golova nakon Lionela Messija (71), Cristiana Ronalda (67), Raula (53) i Ruuda van Nistelrooya (50).

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić pružio je još jednu sjajnu predstavu dirgiravši Realovom igrom. U 39. minuti je pogodio vratnicu, a tri minute kasnije je zabio i pogodak, ali ga je sudac poništio zbog zaleđu na početku akcije.

U drugom susretu Inter – Šahtar su tražili pobjedu za prolaz, ali su odigrali razočaravajućih 0-0. Najbliže pogotku bio je Inter, no Lautaro Martinez je u sedmoj minuti pogodio prečku.

Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 68. minuti.

Real je osvojio skupinu s 10 bodova, Borussia ima osam bodova, kao i Šahtar, ali je bolja u međusobnom susretu, a Inter je zadnji sa šest bodova.

U skupini A Bayern je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto, a za drugo mjesto borili su se RB Salzburg i Atletico Madrid. Austrijskom prvaku igra je samo pobjeda, dok je Atletico bio dovoljan i bod. Na kraju gosti su pobijedili sa 2-0..

Atletico je poveo u 39. minuti golom Maria Hermosa na ubačaj Yannicka Carrasca koji je u 86. minuti zabio za 2-0.

Bayern je u Munchenu identičnim rezultatom pobijedio Lokomotiv. Niklas Sule je u 63. minuti doveo europske prvake u vodstvo, a pobjedu Bavarcima osigurao je Maxim Choupo-Moting golom u 80. minuti. Vedran Ćorluka je igrao cijeli susret za goste.

Na koncu Bayern je osvojio prvo mjesto sa 16 bodova, Atletico je sakupio devet, RB Salzburg ima četiri boda i seli u EL, a Lokomotiv je posljednji s tri boda.

U skupini C Manchester City i Porto su i ranije osigurali prve dvije pozicije, a jedina nepoznanica je bila tko će u Europsku ligu. Olympiakos i Marseille su bili bodovno izjednačeni, a Grci su bolji u međusobnom omjeru. Na kraju je to i presudilo jer su oba sastava upisala poraze.

Marseille je izgubio na gostovanju kod Manchester Cityja sa 0-3, dok je Olympiakos izgubio kod kuće od Porta sa 0-2. Pobjedu “Građanima” donijeli su Ferran Torres (48), Sergio Aguero (77) i Sterling (90), dok su strijelci za Porto bili Otavio Monteiro (10-11m) i Uribe (77)

City je prvi sa 16 bodova, Porto ima tri manje, a Olympiakos i Marseille po tri boda pa su odlučivali njihovi međusobni susretu. U prvom dvoboju pirejski sastav je kod kuće pobijedio 1-0, dok je u drugom susretu OM pobijedio 2-1, pa je odlučio gol Grka u gostima.

Liga prvaka – 6. kolo

SKUPINA A
Bayern – Lokomotiv M. 2-0 (Sule 63, Choupo-Moting 80)
Salzburg – Atletico M. 0-2 (Hermoso 39, Carrasco 86)

1. Bayern             6  5 1 0  18-5   15
2. Atletico           6  2 3 1   7-8    9
3. Salzburg           6  1 1 4  10-17   4
4. Lokomotiv M.       6  0 3 3   5-10   3

SKUPINA B
Real M. – Borussia M. 2-0 (Benzema 9, 32)
Inter – Šahtar 0-0

1. Real M.            6  3  1  2  11-9   10
2. Borussia M.        6  2 2 2  16-9    8
3. Šahtar             6  2 2 2   5-12   8
4. Inter              6  1 3 2   7-9    6

SKUPINA C
Man. City – Marseille 3-0 (Torres 48, Aguero 77, Sterling 90)
Olympiakos – Porto 0-2 (Otavio 10-11m, Uribe 77)

1. Manchester City   6  5  1  0  13-1   16
2. Porto             6  4  1  1  10-3   13
3. Olympiakos        6  1  0  5   2-10  3
4. Marseille         6  1  0  5   2-13  3

SKUPINA D
Ajax – Atalanta 0-1 (Muriel 85)
Midtjylland – Liverpool 1-1 (Scholz 62-11m / Salah 1)

1. Liverpool          6  4 1 1  10-3    13
2. Atalanta           6  3 2 1  10-8    11
3. Ajax               6  2 1 3   7-7     7
4. Midtjylland        6  0 2 4   4-13   2

SKUPINA E
Chelsea – Krasnodar 1-1 (Jorginho 27-11m / Cabella 24)
Rennes – Sevilla 1-3 (Rutter 86-11m / Kounde 32, En Nesyri 45+2, 81)

1. Chelsea 6 4 2 0 14-2 14
2. Sevilla 6 4 1 1 9-8 13
3. Krasnodar 6 1 2 3 6-11 5
4. Rennes 6 0 1 5 3-11 1

SKUPINA F
Lazio – Brugge 2-2 (Correa 12, Immobile 27-11m / Vormer 15, Vanaken 76)
Zenit – Borussia D. 1-2 (Driussi 16 / Piszczek 68, Witsel 78)

1. Borussia Dortmund 6 4 1 1 12-5 13
2. Lazio 6 2 4 0 11-7 10
3. Brugge 6 2 2 2 8-10 8
4. Zenit 6 0 1 5 4-13 1

SKUPINA G
Barcelona – Juventus 0-3 (C. Ronaldo 13-11m, 52-11m, McKennie 20)
Dinamo K. – Ferencvaros 1-0 (Popov 60)

1. Juventus          6  5  0  1  14-4   15
2. Barcelona 6 5 0 1 16-5 15
3. Dinamo Kijev 6 1 1 4 4-13 4
4. Ferencvaros 6 0 1 5 5-17 1

SKUPINA H
RB Leipzig – Man. United 3-2 (Angelino 2, Haidara 13, Kluivert 69 / Fernandes 80-11m, Pogba 82)
PSG – Bašakšehir 5-1 (Neymar 21, 38, 50, Mbappe 42-11m, 62 / Topal 57)

1. PSG                    6  4  0  2   13-6   12
2. RB Leipzig             6  4  0  2   11-12  12
3. Manchester United 6 3 0 3 15-10 9
4. Bašakšehir 6 1 0 5 7-18 3