Svjetsko klupsko prvenstvo

Real Madrid izborio finale SP-a klubova uvjerljivom pobjedom nad Al Ahlyjem, Luka Modrić promašio kazneni udarac

Luka Modrić i Rodrygo /Foto REUTERS

U finale se još ranije plasirao saudijski Al-Hilal, koji je u polufinalu pobijedio Flamengo 3:2

RIJEKA Real Madrid svladao je egipatski Al Ahly 4:1 i plasirao se u finale Svjestkog klupskog prvenstva u Maroku.  Vinicius je u 42. minuti doveo aktualnog prvaka Europe u vodstvo, u prvoj minute nastavka na 2:0 povisio je Valverde, a akciju je sjajnim dodavanjem započeo Luka Modrić, koji je preoigrao Rodryga.

Nadu Egipćana probudio je Maaloul s bijele točke u 65. minuti, a sve dvojbe otklonjene su tek u sudačkoj nadonadi vremana kada je Rodrygo zabio svoj drugi gol na utakmici, a onda je stigao i četvrti gol Arribasa u devetoj minuti sudačke nadoknade. Luka Modrić je u 87. minuti promašio penal za Real, a na travnjaku je proveo do pete minute sudačke nadoknade vremena.

U finale se još ranije plasirao saudijski Al-Hilal, koji je u polufinalu pobijedio Flamengo 3:2. Finale se igra u subotu kada će Real Madrid pokušati doći do petog trofeja u tom natjecanju.