Austrijsko prvenstvo

RB Salzburg slavio u Beču i ostao vodeća momčad austrijskog prvenstva, Luka Sučić asistirao

BEČ Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini E nogometne Lige prvaka Red Bull Salzburg zadržao je vrh ljestvice u austrijskom prvenstvu 3-1 (1-1) gostujućom pobjedom protiv bečke Austrije, a mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić bio je asistent za prvi gol svoje momčadi.

Sučić je u 11. minuti uposlio Adamua za prvi gol na utakmici. Fitz je u 37. izjednačio na 1-1, ali je Adamu golovima u 74. i 80. minuti ipak odveo utakmicu na stranu Salzburga.

Sučić je bio na terenu do 88. minute kada ga je zamijenio kolega iz mlade reprezentacije Roko Šimić.

Ovom pobjedom Salzburg je stigao do učinka od 29 bodova, dva više od drugog Sturma, dok je Austria peta sa 15 bodova.

U skupini E Lige prvaka Salzburg je nakon četiri kola drugi sa šest bodova, jednim manje od vodećeg Chelseaja, a dva više od trećeg Milana i četvrtog Dinama.