La liga

Rakitić dobio izravni crveni karton, Mendeza je zgazio po gležnju i izuo mu kopačku

Foto Reuters

Njegova Sevilla je pred svojim navijačima poražena sa 2-1 (2-1) od Real Sociedada

Nekadašnji hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zaradio je izravan crveni karton, a njegova Sevilla je pred svojim navijačima poražena sa 2-1 (2-1) od Real Sociedada u dvoboju 14. kola španjolskog prvenstva.

Rakitić je isključen u 28. minuti, iako mu je sudac Carlos del Cerro inicijalno pokazao žuti karton. No, na intervenciju VAR-a i nakon pregleda snimke, glavni sudac je uočio Rakitićevo neoprezno gaženje suparnikovog gležnja pri čemu je Braisu Mendezu čak izuo i kopačku.

Samo šest minuta poslije Sevilla je ostala sa devetoricom na terenu, kad je, opet uz pomoć VAR-a, isključen branič Tanguy Nianzou, također zbog neopreznog starta potplatom na suparnikovu potkoljenicu.

Gosti su već od 20. minute bili u prednosti pogotkom Alexandera Sorlotha, a s dva igrača više su došli i do drugog pogotka, kad je u 36. minuti Brais Mendez svladao domaćeg vratara Bona.

Unatoč brojčanoj inferornosti, Sevilla je do poluvremena uspjela smanjiti zaostatak. Rafa Mir je u 44. minuti nadvisio čuvare i pogodio glavom za 1-2.

Nogometaši Villarreala slavili su sa 1-0 (0-0) na gostovanju kod Espanyola u dvoboju 14. kola španjolske LaLige, a pogodak vrijedan tri boda bio je plod sretnih okolnosti za goste i nespretnosti domaćeg vratara.

Naime, Benjamin Lecomte je u 64. minuti nespretno reagirao na ubačaj koji je uslijedio nakon što je Pino prethodno pogodio vratnicu, loše je zahvatio loptu i umjesto da je ispuca u polje, poslao ju je u svoju mrežu.

Villarreal je prekinuo niz od dva poraza i stigao do šeste pobjede te je sa 21 bodom privremeno zasjeo na osmu poziciju. Espanyol je sa 12 bodova ostao na 16. mjestu i jedan bod od zone ispadanja.

Real Sociedad je osmom pobjedom u sezoni došao do 26 bodova i privremeno zasjeo na treće mjesto, dok je Sevilla ostala na 17. poziciji, nakon što poražena po treći put u posljednjih pet kola.

Almeria je u srijedu kao domaćin svladala Getafe sa 1-0, a pobjednički pogodak postigao je Leo Baptistao u 26. minuti. Domaća momčad je utakmicu završila s desetoricom igrača, jer je u 87. minuti Rodrigo Ely zaradio drugi žuti karton.

Almeria je sa 16 bodova preskočila Getafe (14) i potisnula ga na 15. mjesto.

Vodeća Barcelona ima 37 bodova, pet više i utakmicu više od drugoplasiranog Real Madrida.