Klanjska petarda

PRVA ŽNL Veliko slavlje na stadionu Graščina, Klanjci proslavili titulu prvaka

Oskar Valenčić

FEŠTA NA GRAŠĆINI - Momčad Klane s trofejom za prvaka/Foto V. KARUZA

Igrači Matulja špalirom su čestitali Klanjcima na osvojenoj tituli prvaka i plasmanu u viši ranog natjecanja, Četvrtu ligu NS Rijeka. Trofej za prvaka kapetanu Klane Emanuelu Iskri uručio je Ivan Peraić

KLANA Susret posljednjeg, 22. kola Prve ŽNL: Klana – Matulji 5:1 (3:0). Stadion Grašćina. Sudac: Bojan Blaški (Rijeka). Strijelci: 1:0 Inić (33′), 2:0 Jerbić (37′-11m), 3:0 Inić (41′), 3:1 Bajramović (62′), 4:1 Laginja (65′), 5:1 Iskra (80′). Žuti karton: Jerbić (Klana).

KLANA: Božić, Inić (od 46′ Lučić), Dujmović (od 73′ Medvedić), Iskra, Juničić, Laginja, Dundović (od 46′ Ciceran), Tešić (od 46′ Kajtazi), Jerbić, Jeletić (od 65’Jusić).

MATULJI: Džaja, Kostić, Đuran, Bonicioli, Salvatore, Hrvatin, Posarić, Latinčić, Bajramović, Kalanj.

Igrači Matulja špalirom čestitali Klanjcima na osvojenoj tituli prvaka Prve županijske nogometne lige i plasmanu u viši ranog natjecanja, Četvrtu ligu NS Rijeka. Nakon utakmice trofej za prvaka klanjskom kapetanu Emanuelu Iskri uručio je Ivan Peraić.

Potpuno otvorena igra od početka do kraja dala je prve rezultate nakon malo više od pola sata. U 33. minuti domaći kapetan Emanuel Iskra, ispred kaznenog prostora, nesebično je poslužio Tešića, koji pogađa gostujući obrambeni bedem, odbijenu loptu Inić udarcem iz okreta sprema u mrežu – 1:0.

Samo četiri minute kasnije Iskra je srušen u kaznenom prostoru. Kazneni udarac! Nepogrješivi Mario Jerbić poluvisokim udarcem pogađa lijevi kut – 2:0.

U 41. minuti, u metežu pred gostujućim vratima, poduzetni Inić snažnim volejom pogađa lijevi gornji kut – 3:0.

Rijetki protunapad gostiju donio je pogodak u 62. minuti. Posarić i trener-igrač Dino Bajramović izigrali su obranu Klanjaca. Na kraju je Bajramović prizemnim udarcem u lijevi kut svladao Božića – 3:1.

Tri minute potom Ivan Laginja, najbolji klanjski strijelac, gotovo s kornera je oštro opalio. Silom prilika vratar Antonio Džaja nespretno je nogom skrenuo loptu u vlastitu mrežu – 4:1.

Napokon, Jerbić je iz dubine gurnuo loptu Iskri, koji je zaobišao gostujućeg vratara i zatresao nebranjenu mrežu – 5:1.