Liga nacija

PORTUGAL – HRVATSKA 4:1 KRAJ! Katastrofa u Portu na startu Lige nacija, sreća pa je Ronaldo utakmicu gledao s tribine

Foto PIXSELL

RIJEKA Reprezentacija Hrvatske danas će od 20.45 sati odigrati prvu službenu utakmicu nakon dugih deset mjeseci, u prvome kolu Lige nacija susrest će se s Portugalom u Portu.

Ni Hrvatska ni Portugal ne mogu računati na najjače igrače, u domaćem sastavu neće biti Cristiana Ronalda zbog infekcije prsta noge, dok Dalić nema Modrića, Rakitića te Vrsaljka.

Stigli su službeni sastavi. Brozović i Perišić počinju susret s klupe, od prve minute kreću Vlašić i Pašalić.

90+4. minuta KRAJ! Gotova je utakmica u Portu. Debakl Hrvatske u prvoj utakmici u Ligi nacija.

90+4. minuta GOL! U zadnjim sekundama utakmice pogodio je Silva za 4:1.

90+1. minuta GOOOL! Barem nešto od Hrvatske. Rebić dodaje Petkoviću, hrvatski napadač pogađa u lijevi donji kut!

87. minuta Gađao je lijevom nogom Brozović, ali lopta ide pored gola. Nisu Vatreni uspjeli završiti jednu od rijetkih dobrih akcija na utakmici.

80. minuta Trincao je tek ušao, a već je došao do veće prilike. Prošao je hrvatsku obranu i pokušao iskosa pucati, ali nije uspio dobro naciljati.

70. minuta GOL! Katastrofa u Portu. Joao Felix pogađa za 3:0! Dao je sve od sebe Livaković, lopta mu je prošla ispod ruke…

61. minuta Napokon je Dalić odlučio i promijeniti nešto u svojoj momčadi. Uveo je iskusne Brozovića i Perišića umjesto Pašalića i Brekala.

59. minuta GOL! Prva prava šansa u drugome dijelu i Portugalci povećavaju vodstvo! Jota je prsima primio loptu u šesnaestercu i precizno pogodio u donji desni kut.

57. minuta Nakon prvih desetak minuta drugoga dijela tijekom kojih nije bilo većih prilika, ponovno prijete Portugalci. Fernandes je tukao prema golu, ali brani Livaković.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme, zasad bez promjena na terenu.

45. minuta Gotovo je prvo poluvrijeme. Nažalost, vrlo loša igra Hrvatske, možemo biti zadovoljni samo jednim pogotkom. Portugalci su apsolutno dominirali, a goste je spašavao Livaković i vratnica.

41. minuta GOL! Nakon mnogobrojnih šansi Portugal je došao do pogotka! Cancelo je odlično pucao s 20-ak metara i poslao loptu u rašlje.

36. minuta Omjer šuteva pokazuje apsolutnu dominaciju Portugalaca i katastrofalnu igru Hrvatske: 14-1

34. minuta Kakva sreća za Hrvatsku! Vratnica nas opet spašava! Guerriero je jako pucao s ruba šesnaesterca, lopta prvo pogađa stativu, a zatim se odbija do Livakovića od kojega lopta potom ide izvan terena.

30. minuta Nakon dugo vremena Hrvatska je pokušala nešto napraviti. Rebić ubacuje s lijeve strane prema Kramariću, ali Felix izbija u korner.

27. minuta Jota ponovno nalazi prostor za udarac, ali lopta ide pokraj desne stative.

25. minuta Ponovno napadaju Portugalci! Pepe nakon kornera puca u kut gola, Livaković brani, lopta ponovno ide do Pepea koji opet puca, ali i čudesni Livaković opet brani. Zatim je pokušao i Felix, ali čudom je mreža ostala prazna.

23. minuta Sada Hrvatsku spašava stativa i ponovno Livaković. Prvo je Felix pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila od Vide ravno u stativu. Potom odlazi do Jote čiji udarac brani vratar Hrvatske.

19. minuta Opet velika šansa za domaće! Cancelo je vrlo lako prošao lijevu stranu hrvatske obrane i iskosa tukao, Livaković brani udarac.

15. minuta Opasno je sada moglo biti ispred vrata Livakovića da Vida nije spasio situaciju. Lopta je u šesnaestercu došla do Felixa koji je pucao po sredini gola, ali je Vida blokirao šut.

5. minuta Brzim i kratkim dodavanjima lopta je došla do Danila koji je odlučio pucati s 20-ak metara, ipak nije bio precizan, lopta ide visoko preko gola.

2. minuta Pucao je Nikola Vlašić s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide pored gola.

1. minuta Počela je utakmica u Portu.

PORTUGAL – HRVATSKA 4:1

Stadion Dragao. Bez gledatelja. Sudac: Davide Massa (Italija). Strijelci: 1:0 Cancelo (41′), 2:0 Jota (59′), 3:0 Felix (70′), 3:1 Petković (90+1′), 4:1 A. Silva (90+4′). Žuti kartoni: Jedvaj (Hrvatska), Barišić (Hrvatska).

PORTUGAL: Lopes – Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro – Danilo – Joao Moutinho (od 81′ Oliveira), Fernandes – Jota, Joao Felix (od 88′ A. Silva), Bernardo Silva (0d 78′ Trincao).

HRVATSKA: Livaković – Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj – Vlašić, Kovačić, Pašalić (od 61′ Brozović) – Rebić, Kramarić (od 74′ Petković), Brekalo (od 61′ Perišić).