Četvrta NL NS Rijeka

Pomorac 1921 trobodom protiv Medulina 1961 potvrdio naslov jesenskog prvaka

Roberto Rauch

Pobjedu su gosti potvrdili u 59. minuti kada iz slobodnog udarca Sobotinčić prekrasnim udarcem loptu posprema u samo rašlje, a Tončinić loptu samo ispraća pogledom

MEDULIN Utakmica 13. kola Četvrte lige NS Rijeka: Medulin – Pomorac 0:2 (0:1). Igralište Mutila. Gledatelja: 30. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo). Strijelci: 0:1 Lončar (43’), Sobotinčić (60’). Žuti kartoni: Jusić, Kajtazović, Kariko (Medulin 1921), Sobotinčić, Babić (Pomorac 1921).

MEDULIN 1921: Tončinić 6, Škifić 5,5, Brizić 6, Marković 5,5, Ivanošić 6, Živić 5,5,(od 83. Bajrami –) Brajković 5,5 Ružić 6, Kajtazović 6,5,Kariko 5,5, Jusić 5,5 (od 46. Verk -, od 53. Erman 5,5)
POMORAC 1921: Šestan 6, Čulina 6,5, Šprem-Veljavečki 6,5, Ende 6, Babić 6, Dorčić 6,5, Sobotinčić 7, Žeželj 6,5, Devčić 6, Radović 6,5, Lončar 6,5, Radovan 6.

Premda nogometaši Medulina jučer nisu pružili lošu predstavu, gosti su jedinom pravom prilikom u prvom poluvremenu došli do vodstva, a zatim ljepoticom iz slobodnog udarca potvrdili čelnu poziciju na ljestvici te naslov jesenskog prvaka.

U 43. minuti, manirom pobjedničkih ekipa koje su efikasne i kada ne igraju dobro, Sobotinčić i Čulina odigravaju krasni dupli pas, a potonji nakon efikasnog prodora po desnom boku šalje povratnu loptu za Lončara, koji preciznim šutom u suprotni kut goste dovodi u vodstvo nakon prve prave prilike na utakmici.

U 46. minuti Kajtazović odličnim ubačajem iz slobodnog udarca loptu šalje na drugu stativu gdje je Kariko kratak za nekoliko centimetara, a ostaje pitanje je li bio povlačen od strane gostujućeg braniča. U 51. minuti Dorčić šutira iskosa, ali njegov slabašan udarac lako kupi Tončinić. Bolje je u 56. minuti mogao reagirati Brajković, koji nakon dobre dubinske lopte loše prima i ne dolazi u izgledniju priliku za gol.

Pobjedu su gosti potvrdili u 59. minuti kada iz slobodnog udarca Sobotinčić prekrasnim udarcem loptu posprema u samo rašlje, a Tončinić loptu samo ispraća pogledom. Bilježimo još jedan dobar ubačaj Kajtazovića, koji iz slobodnog udarca u 75. minuti ovoga puta pronalazi Škifića, no ovaj loše reagira glavom i najbolja prilika Medulinaca i šansa za eventualni povratak u igru odlaze u nepovrat.

Nogometaši Pomorca mirno su utakmicu priveli kraju i novom pobjedom igračima Fažane, koji i dalje drže drugu poziciju na ljestvici, dali do znanja kako stečenu bodovnu prednost i status jesenskog prvaka ne misle olako ispustiti.