Druga HNL

Pejanović iskoristio jednu od brojnih opatijskih prilika u Solinu, Ivešu matirala bura direktno iz kornera

Antonio Pejanović/Foto Arhiva NL

Opatijci su u utakmici, koju je obilježila snažna bura, iskoristili tek jednu od niza priliku

SOLIN – OPATIJA 1:1

SOLIN Utakmica 20. kola Druge HNL: Solin – Opatija 1:1 (1:0). Stadion Kraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Strijelci: 1:0 Ninčević (8′), 1:1 Pejanović (73′). Žuti kartoni: Pekić, Laušić, Puljić (Solin), Ivančić, Bjelanović (Opatija).

SOLIN: Topić, Pekić, Veljača, Ninčević (od 55′ Beck), Llanos (od 55′ Vujinović), Puljić, Zeljković (od 71′ Kušeta), Relota, Repić (od 30′ Pavlinović), Laušić (od 73′ Čorić), Franić.

OPATIJA: Iveša, Kukoč (od 80′ Furijan), Ivančić (od 46′ Fumić), Glavaš, Bogolin (od 64′ Bertoša), Bilobrk (od 46′ Bjelanović), Maloku, Pejanović, Lucić (od 81′ Klapan), Karamatić, Zgrablić.

Nogometaši Opatije ostvarili su onaj elementarni cilj zacrtan uoči gostovanja kod drugoligaškog davljenika u Solinu. Opatijci su priželjkivali nastaviti pozitivan niz u čemu su uspjeli. Naravno, pritom su potajno priželjkivali sva tri boda čime bi u potpunosti iskoristili kiks lidera iz Sigeta. Međutim, Opatijci su u utakmici, koju je obilježila snažna bura, iskoristili tek jednu od niza priliku. Pejanović je u 73. minuti na asistenciju Bjelanovića silovito ušao u domaći kazneni prostor i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1. Imali su gosti kraj Jadra pogođenu vratnicu, pa gredu. Promašivali su Bjelanović i Glavaš u 89. minuti…

Prvo poluvrijeme donijelo je ravnopravan nogomet iz kojega su domaći izvukli gol prednosti. U 8. minuti Ninčević je izveo udarac iz kuta, a nalet bure unio loptu iza Ivešinih leđa u mrežu. Nastavak je, nakon nekoliko promjena, donio bolje izdanje gostiju. Međutim, ovoga puta ga nisu uspjeli naplatiti kroz osvajanje sva tri boda.